EN|RU|UK
 Політика України
  952  33

 Ситуація з правами людини в окупованому Криму не змінилася, продовжуємо фіксувати порушення з боку Росії, - Фрейзер

Моніторингова місія ООН із прав людини продовжує фіксувати порушення гуманітарних прав в окупованому Росією Криму.

Про це заявила Фіона Фрейзер, голова Моніторингової місії, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Місія підготувала вже другу доповідь щодо ситуації в Криму. Цього разу було задокументовано порушення за період із 13 вересня 2017 року до 30 червня 2018 року включно.

"Ситуація з правами людини в Криму не змінилася. Ми продовжуємо фіксувати порушення прав людини і можемо констатувати, що жодних поліпшень за останні 10 місяців на півострові не відбулося", - сказала Фрейзер.

Місія ООН аналізує ситуацію, виходячи з міжнародного права в галузі прав людини, і через призму міжнародного гуманітарного права (МГП). Кожна з цих систем дає певний ступінь захисту жителів окупованої території. Норми МГП почали застосовуватись, оскільки в грудні 2016 року Генасамблея ООН визнала, що РФ є державою-окупантом.

"МГП накладає на Російську Федерацію як на державу-окупанта цілу низку зобов'язань. Наприклад, не застосовувати свої закони і не нав'язувати своє громадянство, а також мешканців окупованої території не мають примусово призивати до армії Російської Федерації. Проте все це ми спостерігаємо в Криму.

Наприклад, із 2014 року, згідно з офіційною статистикою, 12 тисяч кримчан було призвано у збройні сили Росії. Крім того, держава-окупант не має переміщати затриманих і ув'язнених осіб із Криму на територію Російської Федерації. Насправді ж людей, затриманих чи засуджених до 2014 року, було переміщено на територію РФ для того, щоб ті постали перед судом або для відбування покарання", - зазначає Фрейзер.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086455
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору