EN|RU|UK
 Політика України
  1512  70

 Як тільки досягнемо домовленості з МВФ, виходитимемо на отримання першого траншу макрофіндопомоги ЄС, - Маркарова

Україна виконала більшість умов для отримання першого траншу макрофінансової допомоги Євросоюзу (MFA) на EUR 500 млн.

Про це повідомила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах XV форуму YES, інформує Цензор.НЕТ.

"На сьогодні більшість умов щодо першого траншу вже виконано. Деякі – у процесі виконання на фінальній стадії. Тому, думаю, отримання першого траншу є доволі реалістичним", – сказала вона.

"Питання – у досягненні домовленостей з МВФ, які також є важливими для макрофіну. Ми над цим теж працюємо. Як тільки там буде, я сподіваюся, позитивне рішення, ми тоді зможемо вже виходити (на отримання MFA)", – додала О.Маркарова.

Коментуючи конкретні умови для отримання першого траншу MFA, вона повідомила, що Мінфін із липня вже затвердив сім узагальнювальних податкових консультацій.

"Після того, як затвердили зміни до Податкового кодексу, які дають можливість Мінфіну давати такі консультації, ми не достатньо активно використовували цей інструмент. Це мій персональний пріоритет", – зазначила О.Маркарова.

Керівник Мінфіну пояснила, що деякі законодавчі норми по-різному трактують податкові в регіонах та суди, а роль цих узагальнювальних консультацій – забезпечити рівне й однакове трактування, тому відомство використовуватиме цей інструмент.

Відповідаючи на запитання про виконання вимоги про забезпечення ефективної перевірки інформації про бенефіціарів у держреєстрі, О.Маркарова повідомила, що ця норма вже також практично виконана, як вона прописана.

"Це питання зміни нормативних актів. Вже є чітке розуміння, що треба змінити в нормативній базі, щоб унеможливити це. Думаю, цю умову ми теж виконаємо", – сказала в. о. міністра, уточнивши, що необхідність законодавчих змін відсутня.

Водночас вона зазначила, що загалом перевірка бенефіціарів – це дуже складна тема. О.Маркарова зазначила, що немає жодної країни, яка може показати, як це працює, зокрема, це новий досвід для європейських партнерів України.

В.о. міністра також сказала, що в проект держбюджету-2019 закладено всі необхідні кошти для роботи Вищого антикорупційного суду.

Україна і ЄС 14 вересня підписали меморандум про взаєморозуміння та кредитну угоду про надання MFA IV на EUR 1 млрд, яка передбачає виділення двох траншів по EUR 500 млн. Надання цих коштів пов'язане з виконанням низки умов.

Євросоюз з 2014 року надав Україні 2,81 млрд євромакрофінансової допомоги: 1,360 млрд євро в 2014 році; 850 млн євро в 2015 році і 600 млн євро в 2017 році. Третій транш третьої програми макрофінансової допомоги на 600 млн євро був скасований 18 січня 2018 року через невиконання Україною узгоджених умов. Україна не виконала чотири вимоги, зокрема: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірка інформації про бенефіциарних власників компаній.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086375
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору