EN|RU|UK
 Політика України
  1864  55

 Україна має реформувати структури національної безпеки, - помічник генсека НАТО Альваргонсалес

Україні потрібно застосовувати закон про Національну безпеки, розробляти його і затвердити інші акти, необхідні для реформування структур національної безпеки.

Про це під час форуму YES в Києві сказав помічник генерального секретаря НАТО Алехандро Альваргонсалес у коментарі Громадському, інформує Цензор.НЕТ.

За його словами, саме цього НАТО очікує від України. При цьому він наголосив, що структури безпеки в Україні мають працювати прозоро і бути спрямованими на демократичність.

"Успіх будь якої служби безпеки вимірюється її зв'язком з демократичною політичною системою, у якій ви прагнете жити. Реформи повинні бути в руках тих, хто має спостерігати за тим, які вони працюють, і водночас забезпечувати прозорість та функціонування демократичних законів. Вибачте, що кажу так загально, але не буду заглиблюватися у деталі", — зазначив Альварогонсалес, відповідаючи на питання про роботу СБУ.

"Зараз такий час, коли нам одночасно треба дивитися і назад, і вперед. З огляду на те, що було раніше, я можу сказати, що Україна зробила багато спроб запровадити реформи, які змінили би сутність самої держави. За останні чотири роки було зроблено більше, ніж за попередні 20 років. Наразі мені дуже важко розставити пріоритети. Уряд усвідомлює, що існує багато проблем і необхідно запроваджувати реформи. Але якщо треба виокремити якийсь один крок, я б сказав, що Україні потрібно використовувати закон про Національну безпеку, який тут нещодавно ухвалили, розробляти його та затвердити інші вторинні закони, необхідні для повної та кращої реформи структур національної безпеки", — підсумував помічник генерального секретаря НАТО.

Нагадаємо, в кінці попередньої сесії депутати ухвалили Закон "Про національну безпеку". Документ фіксує НАТО як стратегічного партнера України, вводить цивільний контроль за Міністерством оборони, поділ повноваження командувача Генерального штабу та Збройних сил тощо. Втім, як президент, який ініціював новий закон, так і спікер парламенту підкреслюють - документ носить "рамковий характер" і потребує подальшого коригування законодавства.

За словами Парубія, насамперед йдеться  про зміни до закону про СБУ. Власне, повноваження Служби безпеки в частині розслідування економічних злочинів викликали гарячі дебати парламентаріїв ще під час розгляду закону про нацбезпеки. Тому під час розгляду змін до закону про СБУ суперечки продовжаться.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086361
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору