EN|RU|UK
 Суспільство
  52170  357
Матеріали за темою:

 РПЦ історично є самопроголошеною автокефалією, - єпископ Константинопольського патріархату Іов (Геча)

Єпископ Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іов (Геча) повідомив, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, крім найдавніших патріархатів, були створені Томосами Константинопольської церкви.

Як передає Цензор.НЕТ, про це представник Вселенського патріархату повідомив у розмові з виданням Cerkvarium.

"Навіть якщо брати історію православної церкви в Росії, то бачимо, що її автокефалія була самопроголошена у 1448 році, коли в Москві обрали митрополита Йону самостійно, без дозволу Вселенського патріархату. Цікаво підкреслити, що ніколи не було дано Православній Церкві в Росії Томоса про автокефалію!" - заявив архієпископ.

Єрарх також додав, що всі пізніші автокефалії ХIХ-го і ХХ століття були проголошені Вселенським патріархатом. "Крім Вселенського патріархату, в історії православної церкви ніяка інша помісна церква не проголошувала автокефалії. Правда, православна церква в Росії може претендувати, що вона проголосила автокефалію Православної Церкви в Грузії (1943), в Чехословаччині (1951) і в Америці (1970), але ці автокефалії не визнавалися повнотою Православної Церкви, тому що православна церква в Росії не має такої прерогативи надавати автокефалію", - додав владика.

Архієпископ Іов також згадав про звернення Архієрейського собору УПЦ з 1991 року, коли представники Української церкви вже просили Вселенський патріархат про автокефалію. "Якщо автокефалія була б надана Українській церкві відразу після проголошення незалежності України в 1991 році, можна було б уникнути тридцять років болючого і шкідливого розколу, який почався в 1989 році", - підсумував владика.

Нагадаємо, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

Раніше стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086328
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору