EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  8143  39

 Рішення Апеляційного суду Англії щодо "боргу Януковича" є видатною перемогою нашої держави, - Мінфін

Рішення Апеляційного суду Англії повернути справу стосовно "боргу Януковича" до суду першої інстанції дасть можливість Україні представити свій захист у повному обсязі, і є видатною перемогою нашої держави.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявляє прес-служба Міністерства фінансів.

"Сьогодні Апеляційний суд Англії проголосив довгоочікуване рішення за апеляцією України на рішення, постановлене суддею Блером у березні 2017 року в порядку спрощеного провадження на користь Росії у справі щодо так званого "російського боргу". Скасування попереднього рішення та надання Україні можливості представити свій захист в повному обсязі в суді першої інстанції є визначною перемогою України", - зауважили у міністерстві.

У міністерстві нагадали, що рішення Апеляційного суду було винесене за результатами слухання апеляції України, що відбулося у м. Лондон з 22 по 26 січня 2018 року. Росія навела усі можливі аргументи задля того, щоб уникнути відповідальності за свої дії. Однак Апеляційний суд одностайно вирішив, що англійський суд повинен провести повний та відкритий судовий розгляд позиції України.

За результатами розгляду Апеляційним судом Англії апеляції України на рішення англійського суду першої інстанції Україна виграла з питання необхідності розгляду аргументів щодо примусу у повному процесі та з питання необхідності постійного зупинення провадження, якби англійський суд дійшов висновку про неможливість розгляду аргументів України щодо примусу, підкреслили у Мінфіні.

Однак, як пояснили у заяві, Україна програла з питань дієздатності, повноважень, непрямих умов та контрзаходів, а також із питання наявності інших вагомих підстав для повного судового розгляду.

Рішення англійського суду першої інстанції, винесене у порядку спрощеного провадження, скасовано повністю.

Як зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова, одностайні висновки Апеляційного суду надають Україні можливість представити перед судом свою давно відстоювану позицію про те, що угоди стосовно єврооблігацій на суму 3 мільярди доларів США є нікчемними та не підлягають примусовому виконанню. "Україна вітає надану можливість у повному обсязі представити та довести свою позицію щодо неправомірності дій Росії. Росія повинна нести відповідальність за свої міжнародно-протиправні діяння, і англійський суд чітко дав зрозуміти, що не ухилятиметься від прийняття рішення з цього питання", - сказала Маркарова.

У міністерстві пояснили, що Апеляційний суд також надав дозвіл обом сторонам оскаржити це рішення у Верховному Суді Великої Британії. Однак Україна впевнена, що їй вдасться переконати Верховний Суд визнати і залишити в силі висновки Апеляційного суду. "У будь-якому випадку Україна з нетерпінням чекає можливості незабаром заявити свої доводи і надати докази довільних актів агресії Росії під час повного і відкритого розгляду справи в англійському суді", - заявили в Мінфіні.

Нагадаємо, сьогодні, 14 вересня, Апеляційний суд Англії відправив на новий розгляд рішення за позовом про стягнення з України на користь Росії заборгованості за євробондами на $3 млрд, випущеними в 2013 році в рамках домовленостей Віктора Януковича та російського президента Володимира Путіна.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086281
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору