EN|RU|UK
 Політика України
  1808  51

 Нав'язана Україні позаблоковість з погляду гарантування нацбезпеки виявилася більш марною, ніж Будапештський меморандум, - Порошенко

Позаблоковий статус України для національної безпеки був більш безглуздим, ніж Будапештський меморандум.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це Президент України Петро Порошенко заявив на 15-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованій Фондом Віктора Пінчука.

"Нав'язана Україні позаблоковість з погляду гарантування національної безпеки виявилася знаряддям ще більш нікчемним, ніж Будапештський меморандум", - сказав він у п'ятницю.

Глава держави нагадав про саміт НАТО 2008 року в Бухаресті, коли задекларували, що двері Альянсу для України та Грузії відкриті, але водночас їм не запропонували плану дій щодо членства (ПДЧ).

"Що це було? Як це назвати? Умиротворення потенційного агресора", - сказав Порошенко.

Водночас глава держави наголосив, що це не спрацювало, оскільки Росія сприйняла такі дії не як умиротворення, а як карт-бланш для застосування сили щодо будь-якого сусіда, того ж року напала на Грузію.

Він пояснив, що тоді мала стати очевидною загроза для України.

"Іноді здавалося, що все вирішили за нас і без нас, Україну віддали назад в імперію, перетворили на колонію і без нас розширився Європейський Союз. А з іншого боку формувався "русский мир", у лещата якого запихали Україну. І такою мала бути реальність розділеного континенту", - сказав П.Порошенко.

Водночас президент України наголосив, що нині діалог України з НАТО вийшов за межі партнерського на рівень союзників.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086183
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору