EN|RU|UK
 Суспільство
  10845  78
Матеріали за темою:

 Претензії РПЦ на верховенство в українських релігійних питаннях є безпідставними, а всі погрози - нікчемними, - архієпископ Тельміський владика Іов

Усі погрози, озвучені церковними чинами Московського патріархату, як-от - розірвати спілкування з Константинополем і спроби залякування повторенням великого розколу на православ'я і католицизм є нікчемними.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.UA, про це розповів архієпископ Тельміський владика Іов (Геча) в інтерв'ю виданню Cerkvarium.

"Припиняти євхаристійне спілкування потрібно з поважних, догматичних причин, а не з примхи. Щодо питання розколу і автокефалії в Україні всім відомо, що ця проблема не є питанням богословського характеру, і тут не потрібно звинувачувати когось у єресі. Тому загрози є швидше зловживанням", - наголосив архієрей.

Архієпископ Іов акцентував увагу на тому, що претензії РПЦ на верховенство в українських релігійних питаннях є безпідставними і безглуздими, оскільки Україна є і завжди була безумовною канонічною територією Константинопольського патріархату.

"Коли Україна вже не є частиною Російської імперії (та Радянського Союзу), і коли в ній триває майже 30 років церковний розкол, через який мільйони людей перебувають поза межами канонічної церкви, і з якими до цього часу Московський патріархат не здатен впоратися, Вселенський патріархат зобов'язаний вжити належних заходів. При цьому слід зауважити, що він не втручається у справи чужої помісної церкви, але діє на своїй канонічній території - на території Київської митрополії... Автокефалія України пропонується Вселенським патріархатом не як зброя для війни, але як ліки, щоб залікувати церковний розкол", - пояснив владика.

Відправлення до України двох екзархів Вселенського Патріарха Варфоломія дозволить Україні нарешті почати повноцінний процес набуття автокефалії, заявив представник Константинопольського патріархату митрополит Гальський Еммануїл (Адамакіс), місцеблюститель Західноєвропейського екзархату. Адамакіс додав, що створення "місцевої незалежної церкви" в Україні починається.

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) заявила, що не визнає єдину православну церкву в Україні. Московський патріархат не визнає автокефалію і не буде співслужити з новою церквою.

Раніше стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

Нагадаємо, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086146
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору