EN|RU|UK
 Політика України
  584  6

 Після окупації в Криму зафіксовано 42 випадки насильницьких зникнень, 2 з них - у 2018 році, - доповідь ООН

Управління верховного комісара ООН з прав людини встановив 42 випадки насильницьких зникнень в окупованому Росією Криму за період від 3 березня 2014 р. до 30 червня 2018 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

"Серед цих жертв (38 чоловіків і 4 жінок) - 27 етнічних українців, 9 кримських татар, 4 таджики, 1 особа змішаного (татаро-російського) походження і 1 узбек. 27 осіб було звільнено після того, як їх незаконно тримали під вартою впродовж різних термінів - від декількох годин до двох тижнів. 12 залишаються зниклими безвісти, і їхні родичі бояться, що вони загинули; двоє перебувають під вартою, одну людину знайдено мертвою", - йдеться в доповіді про дотримання прав людини на півострові, представленій 13 вересня в Києві.

За даними авторів дослідження, найбільшу кількість насильницьких зникнень зафіксували в 2014 (28 осіб), два випадки сталися в 2015, три - в 2016, сім - в 2017 і два цього року.

"У більшості випадків, документально зафіксованих упродовж звітного періоду, правопорушником називалася ФСБ, на відміну від початку окупації, коли в такій ролі згадувалася "кримська самооборона". Жертви часто розповідали про фізичне насильство та психологічний тиск, якого вони зазнавали під час утримання під вартою без права спілкування і листування", - йдеться в документі.

За даними управління верховного комісара ООН з прав людини, ні в одному із задокументованих випадків винні не були притягнені до відповідальності, хоча в 7 випадках жертви зникнень були визнані Росією зниклими без вести.

"Що стосується 10 жертв органи влади або відмовилися відкрити справу, або припинили раніше розпочате слідство. Відсутність прогресу в розслідуванні ставить під сумнів його ефективність", - зазначають автори доповіді.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086112
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору