EN|RU|UK
 Події
  6669  199

 Був переданий із дотриманням вимог українських та міжнародних законів, - ГПУ підтвердила екстрадицію в РФ Тумгоєва, який воював за ІДІЛ

Генеральна прокуратура України підтверджує екстрадицію в РФ громадянина Тумгоєва, який звинувачується в участі у війні в Сирії на боці "Ісламської держави".

Як передає Цензор.НЕТ, про це написав у Фейсбуці прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко.

Він зазначив: "Щодо екстрадиції Тумгоєва Т.Х. 12.09.2018, компетентними органами України російській стороні передано громадянина Російської Федерації Тумгоєва Тимура Хусеновича.

Його було передано з додержанням вимог чинного національного законодавства та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України та які регулюють відносини з питань екстрадиції між Україною та Російською Федерацією.

Фактичній передачі особи (як завершальному кроку в екстрадиції) передувала низка етапів.

Зокрема:
1) надходження запиту компетентних органів Російської Федерації про видачу особи для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 208, ст. 205.3 та ч. 2 ст. 205.5 КК Російської Федерації, а саме: проходження навчання з метою здійснення терористичної діяльності та участь в терористичній організації.
Російськими правоохоронними органами Тумгоєв Т.Х. обвинувачується в участі у незаконному збройному формуванні, яке структурно належало до угрупування "Ісламська держава" та яке брало участь у бойових діях проти урядових військ Сирійської Арабської Республіки.
При цьому, Тумгоєв Т.Х. не приховував своєї участі в даній терористичній організації.

2) проведення органами прокуратури України у повному обсязі екстрадиційної перевірки. Жодної обставини, яка б унеможливлювала видачу особи, встановлено не було;

3) прийняття Генеральною прокуратурою України 13.10.2016 рішення про видачу Тумгоєва Т.Х.;
При цьому особа повною мірою скористалася наданим їй правом на судове оскарження рішення центрального органу України про видачу.
У задоволенні скарги на вказане рішення Генеральної прокуратури України про видачу було відмовлено судами першої та апеляційної інстанцій. Тобто, постанова Генеральної прокуратури України про видачу набула чинності.

4) особа також скористалася своїм правом на звернення за захистом на території України.
Зокрема, Тумгоєв Т.Х. двічі (у 2016 та 2017 роках) звертався до органів міграційної служби України з заявою про отримання статусу біженця.

За результатами розгляду першої заяви Тумгоєву Т.Х. було відмовлено у її прийнятті. Після перегляду вказаного рішення органів міграційної служби України адміністративними судами першої та апеляційної інстанцій його визнано законним.
За результатами розгляду другої заяви було відмовлено в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем. Вказане рішення також було переглянуто адміністративними судами та залишено в силі.
Тобто, особа повною мірою скористалася правом для звернення за захистом на території України, однак підстав для надання статусу біженця встановлено не було.

5) Європейським судом з прав людини (далі – Європейський суд) також розглядалось звернення Тумгоєва Т.Х. про вжиття заходів щодо зупинення процедури екстрадиції до Російської Федерації.
17.11.2016 Європейський суд прийняв рішення про призупинення розгляду справи заявника у порядку Правила 39 Регламенту суду (зупинення екстрадиції) до моменту отримання інформації від Уряду України та заявника.
Генеральною прокуратурою України було надано всі запитувані документи, після вивчення яких Європейський суд скасував дію всіх обмежувальних заходів.
Тобто, і Європейським судом не було встановлено перешкод для розгляду Україною запиту про видачу вказаної особи.

Наведена інформація свідчить про додержання прав іноземного громадянина на території України, відсутність порушень у діях компетентних органів України при його видачі.

Слід також зазначити, що "позитивний імідж" Тумгоєва Т.Х. у пресі намагаються створити за рахунок поширення інформації про його участь в антитерористичній операції на сході України.
Разом з тим, за весь час розгляду Генеральною прокуратурою України запиту про його видачу (а це понад два роки) будь-яких даних про участь особи в АТО чи бажання брати участь в АТО не надходило, жодного разу про це не заявила сторона захисту.

Не зважаючи на дії Російської Федерації на території України, що були засудженими більшістю держав світу, Україна продовжує займати позицію цивілізованої правової держави, що додержується правил на світовій арені, у тому числі щодо екстрадиції правопорушників".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086085
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору