EN|RU|UK
 Політика України
  845  7

 Росія навмисно переслідує кримських татар, - доповідь УВКПЛ ООН

На окупованому півострові обмежено основні свободи, правосуддя необ'єктивне, а за порушення прав людини ніхто не несе відповідальності, вважають автори доповіді.

Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) заявляє у своїй доповіді, що 86% обшуків і рейдів в анексованому Криму відбулися в будинках кримських татар. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"За період з 1 січня 2017 року по 30 червня 2018 року 86% із задокументованих УВКПЛ обшуків і рейдів, проведених в об'єктах приватної власності, стосувалися кримських татар, що демонструє наявність тенденції навмисного переслідування цієї групи", - йдеться в доповіді УВКПЛ, представленій в четвер у Києві.

Згідно з доповіддю УВКПЛ, задокументовано 81 твердження, яке заслуговує на довіру, про порушення й утиски прав людини, жертвами яких стали 167 осіб, в тому числі 34 жінки і 72 представники нацменшин, також 19 довільних арештів і затримань, 4 випадки зникнення.

"Всупереч зобов'язанням дотримуватися законів окупованої території, РФ продовжила застосовувати в Криму своє законодавство", - йдеться в звіті.

У УВКПЛ також відзначають системні проблеми, зокрема, відсутність об'єктивності в здійсненні правосуддя; обмеження основних свобод; заходів щодо припинення критики і незгоди; загальна відсутність відповідальності за порушення прав людини з боку державних органів.

Доповідь охоплює період з 13 вересня 2017 року до 30 червня 2018 року і заснована на результатах близько 200 інтерв'ю, моніторингових візитів та місій з встановлення фактів, які проводилися з материкової частини України, оскільки РФ продовжує відмовляти в доступі на територію анексованого півострова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086042
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору