EN|RU|UK
 Суспільство
  1541  8
Матеріали за темою:

 ВРП внесла подання Президенту про переведення 185 суддів апеляційних судів

Вища рада правосуддя ухвалила рішення внести Президенту України подання про переведення 185 суддів апеляційних судів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби ВРП.

"Вища рада правосуддя 13 вересня 2018 року розглянула питання про внесення Президентові України подання про переведення 194 суддів ліквідованих апеляційних судів. Вища кваліфікаційна комісія суддів України своїм рішенням рекомендувала зазначених суддів для переведення до новостворених апеляційних судів в апеляційних округах", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що 29 грудня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав укази про ліквідацію та створення місцевих судів в Україні та про реорганізацію місцевих судів, а саме: Указ Президента України № 452/2017 "Про ліквідацію апеляційних судів та утворення апеляційних судів в апеляційних округах"; Указ Президента України № 454/2017 "Про ліквідацію апеляційних господарських судів та утворення апеляційних господарських судів в апеляційних округах"; Указ Президента України № 455/2017 "Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах".

Пунктом 1 частини другої статті 53 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що суддю може бути переведено до іншого суду без його згоди в разі реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду.

Відповідно до частини третьої статті 82 цього Закону переведення судді на посаду судді до іншого суду того самого або нижчого рівня може здійснюватися без конкурсу тільки у випадках реорганізації, ліквідації або припинення роботи суду, в якому такий суддя обіймає посаду судді.

Наказом Державної судової адміністрації України від 31 липня 2018 року № 373 "Про визначення кількості суддів апеляційних судів, утворених в апеляційних округах" визначено на 2018 рік штатну кількість суддів в апеляційних судах.

Відповідно до підпункту 7 пункту 16 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, упродовж двох років з дня набуття чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" переведення судді з одного суду до іншого здійснює Президент України на підставі відповідного подання Вищої ради правосуддя; згідно з пунктом 11 розділу III "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищу раду правосуддя" упродовж терміну, визначеного підпунктом 7 пункту 16розділу XV "Перехідні положення" Конституції України, Президент України здійснює переведення суддів за поданням Вищої ради правосуддя, яке вноситься на підставі та в межах рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

З огляду на викладене Вища рада правосуддя ухвалила внести Президентові України подання про переведення 185 суддів апеляційних судів. Зі списком суддів можна ознайомитися за посиланням.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086039
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору