EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  1205  35

 Ми можемо очікувати приходу в АПК системних інвесторів, - експерт Гавриш

Експерт Олег Гавриш вважає, що купівля саудівською компанією SALIC української агропромислової компанії "Мрія Агрохолдинг" закріплює важливий тренд у сучасній українській економіці - прихід в агропромисловий комплекс (АПК) системних іноземних інвесторів.

Про це він написав у своєму блозі на веб-сайті "Новий Час Бізнес", пишуть Українські новини.

"Ми можемо очікувати приходу в АПК й інших системних інвесторів. Тих же арабських, індійських і китайських компаній. А слідом за ними і європейських, і американських", - упевнений Гавриш.

"Саудівська група - це доволі багатий інвестор, готовий вкладати в розвиток "Мрії" немалі кошти, - йдеться в блозі експерта, - компанія фокусується на 12 категоріях продуктів: пшениця, ячмінь, кукурудза, соєві боби, рис, цукор, рослинні олії, зелений корм, червоне м'ясо, молочні продукти, птиця й аквакультура. SALIC присутній по всьому світу, серед іншого в таких країнах, як Канада. Тобто, йдеться аж ніяк не про компанію, що працює тільки на ринках, що розвиваються. А про системного і грошовитого інвестора".

"Сума угоди з "Мрією" має бути набагато більшою з урахуванням, того що кредитори реструктуризували тільки боргів компанії на суму в розмірі 1,1 млрд доларів. І головне, інвестор - це новий гравець на українському ринку", - уточнив Гавриш.

Нагадаємо, попередні акціонери "Мрії", на чолі з Іваном Гутою, привели компанію до банкрутства.

"І здавалося, що агрохолдинг ніколи не відродиться, акціонери втратили свої гроші, а шахрай ніколи не поверне їм боргів. Але, у нових акціонерів і менеджменту вистачило сил і розуму відновити корпорацію, домогтися повернення проблемних активів та ще й залучити інвестора для її розвитку" , - підкреслив експерт.

Генеральний директор CFG Марк Леард заявив, що для "Мрії" вже є глобальні плани. "Протягом наступних 2 років ми плануємо інвестувати значні кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку, а також тісно співпрацювати з управлінською командою на місцях і з представниками регіональної влади, щоб вивести спільну операційну діяльність "Мрії" і СFG на світовий рівень", - заявив Леард.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3086008
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору