EN|RU|UK
 Суспільство
  1243  6

 Конституційний суд відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів, - Денісова. ДОКУМЕНТ

Провадження відкрито за поданнями уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, а також 65 народних депутатів щодо конституційності окремих положень закону "Про запобігання корупції".

У середу, 12 вересня, Конституційний суд об'єднав ці провадження в справу, пише Цензор.НЕТ із посиланням на facebook-сторінку Людмили Денісової.

Вона пояснила, що оскаржила певні норми Закону України "Про попередження корупції", за які Верховна Рада проголосувала в березні минулого року, як такі, що не відповідають Конституції України.

"Вони встановлюють додаткові обмеження дискримінаційного характеру, порушують право людей на особисте і сімейне життя, принцип рівності громадян і багато інших основоположних принципів", - вважає Денісова.

На думку українського омбудсмена, додаткове навантаження на громадянське суспільство в Україні суперечить європейським цінностям. Вона висловила сподівання, що всебічний розгляд даної справи Конституційним судом забезпечить ефективний захист конституційних прав і свобод громадян України.

Конституційний суд відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів, - Денісова 01
Конституційний суд відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів, - Денісова 02
Конституційний суд відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів, - Денісова 03
Конституційний суд відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів, - Денісова 04

Конституційний суд відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів, - Денісова 05
Конституційний суд відкрив провадження щодо електронного декларування для антикорупційних активістів, - Денісова 06

Нагадаємо, Верховна Рада 23 березня 2017 року 268 голосами схвалила закон №6172, яким звільнила військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації, а також зобов'язала їх подавати "антикорупціонерів" (керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади. Відтоді було кілька спроб скасувати цю норму.

4 квітня 2018 року Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендував парламенту прийняти за основу два законопроекти про скасування електронного декларування для антикорупційних організацій.

Людмила Денісова направила до Конституційного суду подання з вимогою скасувати е-декларування для громадських активістів у червні цього року.

65 народних депутатів підписали Конституційне подання про визнання положень пункту 5 частини першої статті 3, абзацу третього частини третьої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" від 14 жовтня 2014 № 1700-VII та пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23 березня 2017 року такими, що не відповідають Конституції України. Документ направили у КС у липні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085918
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору