EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  9824  138
Матеріали за темою:

 Україна вийшла на правильний шлях, - глава місії МВФ ван Роден про пенсійну реформу

Хід пенсійної реформи в Україні та підходи в призначені субсидій обговорювали на зустрічі Міністр соціальної політики України Андрій Рева й делегація місії МВФ на чолі з головою Рон ван Роденом.

Зокрема, Місія аналізує нові реалії пенсійного забезпечення і на скільки вони відповідають попереднім прогнозам авторів реформи, пише Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мінсоцполітики.

"Коли тільки був прийнятий закон про пенсійне забезпечення, в нас були декотрі побоювання, щодо достатності стимулів для людей, які б спонукали їх і довше працювати, але зараз ми бачимо, що ви вийшли на правильний шлях", - зізнався пан ван Роден.

Загалом оцінка Місії така, що реформа дає очікувані й раніше обговорені результати.

Учасники зустрічі окремо зупинились на розробці закону пенсійного забезпечення військовослужбовців. Міністр Андрій Рева повідомив, що було чимало дискусій і робота над його вдосконаленням з подальшим прийняттям триває.

Під час обговорення змін у призначенні субсидій, урядовець зазначив, що попередня система субсидіювання існувала 23 роки, в неї час від часу лише вносились декотрі зміни, наразі, відмінивши стару, прийнято нову систему субсидіювання, що відповідає вимогам часу.

Нагадаємо, пенсійна реформа набула чинності восени 2017 року. Її ключові новації - збереження віку виходу на пенсію, скасування зрівнялівки, що є справедливим щодо людей із великим трудовим стажем, скасування оподаткування пенсій та скасування спеціальних пенсій, а також встановлення механізму автоматичного осучаснення пенсій, що знімає будь-які політичні маніпуляції в системі пенсійних виплат.

З жовтня 2017 року підвищені пенсії отримали близько 10 млн пенсіонерів. При цьому вдалося не збільшувати дефіцит пенсійного фонду - за рахунок, зокрема, збільшення мінімальної заробітної плати та детінізації зарплат.

У квітні 2018 року уряд реалізував другий крок реформи - осучаснив виплати військовим пенсіонерам. Понад 500 тис. пенсіонерів отримали підвищені пенсії і компенсації. Середній розмір збільшення становить 1500 грн. Проект закону про пенсійне забезпечення діючих військових, які підуть на відпочинок у наступні періоди, також підготовлено урядом, і тепер документ перебуває на обговоренні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085907
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору