EN|RU|UK
 Київські новини, Здоров'я
  6084  10

 Лихоманку Західного Нілу зафіксовано в Києві

У Києві підтверджено випадок захворювання лихоманкою Західного Нілу у молодого чоловіка, який повернувся з відпочинку на Криті.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це повідомила провідний інфекціоніст України, завідувач кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, заслужений лікар України професор Ольга Голубовська.

"В Олександрівську лікарню було госпіталізовано молодого чоловіка з серозним менінгітом. У пацієнта, за деякими особливостями перебігу хвороби, була запідозрена лихоманка Західного Нілу. Діагноз "менінгіальна форма лихоманки Західного Нілу" підтверджено офіційно. На сьогодні стан пацієнта стабільний, динаміка позитивна, але про прогнози говорити ще рано", - зазначила професор Голубовська.

Вона підкреслила, що лихоманка Західного Нілу - захворювання, яке виявляє зараз неймовірну активність в Європі.

"Це досить небезпечне захворювання, інформованість про яке в широкомасштабній клінічній практиці низька. Цього року в багатьох країнах Європи спостерігається безпрецедентне зростання цього захворювання. Вважають, що це пов'язано з аномально високою температурою і тривалими дощами, що змінюються посухою. Такі погодні умови сприяють розмноженню і поширенню комарів. У країнах Євросоюзу з початку 2018 року зафіксовано 710 випадків захворювання. Найсильніше постраждали такі країни, як Сербія, Італія, Греція, Угорщина і Румунія. Ситуація настільки серйозна, що заплановано її обговорення на 68 сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ, яка пройде в Римі (Італія) 17-20 вересня 2018 року", - сказала професор Голубовська.

Вона акцентувала, що у 80% людей інфекція протікає безсимптомно.

"У 20% хворих розвивається грипоподібне захворювання, що характеризується різким підвищенням температури тіла, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Найнебезпечнішими в плані прогнозу є ураження центральної нервової системи (менінгіт, енцефаліт), смертність серед пацієнтів, у яких розвивається нейроінвазивна форма хвороби, становить від 4% до 14%", - зазначила професор Голубовська.

Зазначимо, за даними Європейського центру з профілактики та боротьби із захворюваннями, в період з 24 липня по 20 серпня 2018 року в країнах Євросоюзу зафіксовано 300 випадків захворювання лихоманкою Західного Нілу. Найбільше випадків - в Італії (144). За один тиждень серпня 2018 зафіксовано 24 випадки смерті. Всього в 2018 році в країнах Євросоюзу зафіксовано 710 випадків захворювання лихоманкою Західного Нілу.

Як інформує Всесвітня організація охорони здоров'я, вірус Західного Нілу може призводити до розвитку неврологічної хвороби і смерті людей. Найбільші спалахи хвороби відбувалися в Ізраїлі, Греції, Румунії, Росії та США. Інфікування людини найчастіше відбувається внаслідок укусів інфікованих комарів. Комарі інфікуються під час живлення кров'ю інфікованих птахів - у їхній крові вірус циркулює впродовд декількох днів. Вірус може також передаватися при контакті з іншими інфікованими тваринами, їхньою кров'ю або іншими тканинами.

Інфекція або протікає безсимптомно (приблизно у 80% інфікованих людей), або може призводити до розвитку лихоманки Західного Нілу або важкої хвороби Західного Нілу.

Приблизно у 20% інфікованих людей розвивається лихоманка Західного Нілу. Її симптоми включають гарячковий стан, головний біль, втому і болі в тілі, нудоту, блювоту, іноді шкірний висип (на тулуб) і розпухлі лімфатичні вузли. Інкубаційний період зазвичай становить від 3 до 14 днів.

Для пацієнтів із нейроінвазивною хворобою Західного Нілу проводиться підтримуюча терапія, при якій часто потрібні госпіталізація, внутрішньовенні вливання, допоміжна штучна вентиляція легенів і профілактика вторинних інфекцій.

Вакцини для людей поки не існує.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085853
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору