EN|RU|UK
 За кордоном
  15523  88

 "Відразу ж забило дух, ніби вдарили або враз викачали повітря з легенів", - росіянин розповів, як на ньому випробовували отруту "Новачок"

Речовину, якою отруїли Скрипалів, розробили ще в Радянському Союзі.

Отруту "Новачок", яку використовували для отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його дочки Юлії, випробовували на військовослужбовцях ще в Радянському Союзі. Це з'ясували журналісти видання Проект.Медиа, що спеціалізується на розслідуваннях, повідомляє Цензор.НЕТ.

"У 1982 році хімічну зброю протестували на військовослужбовцеві Володимирі Петренку. За словами колишнього співробітника секретного інституту, де проводився експеримент, використана речовина - один з варіантів "Новачка"", - стверджують розслідувачі.

Відразу ж забило дух, ніби вдарили або враз викачали повітря з легенів, - росіянин розповів, як на ньому випробовували отруту Новачок 01

Володимир Петренко, на якому випробовували "Новачок". Сучасні фото з соцмереж.

Випробування відбувалися на секретному об'єкті в Шиханах Саратовської області протягом восьми днів. За версією британської влади, саме в Шиханах могла бути виготовлена отруйна речовина "Новачок".

Учасник експерименту Володимир Петренко описав журналістам хід експерименту.

"Спеціальною захисною тканиною мені обв'язали голову - маска закривала все, крім носа і рота. Я повинен був просунути обличчя у вікно прозорої камери і дихати по команді. Потім зробили пуск отруйних речовин. Відразу ж забило дух, ніби вдарили або враз викачали повітря з легенів. Інстинктивно я намагався робити невеликі вдихи, але мені сказали: "Все нормально, Володю, дихай глибше". Це тривало секунд 30", - розповів Петренко.

Після експерименту у Петренка були виявлені "зміни в активності ацетилхолінестерази крові". Подібні зміни відбуваються в результаті застосування фосфорорганічних отруйних речовин. За цим принципом діє і "Новачок".

Відразу ж забило дух, ніби вдарили або враз викачали повітря з легенів, - росіянин розповів, як на ньому випробовували отруту Новачок 02

НДІ в м.Шихани, в якому випробовували "Новачок".

Випадок Петренка унікальний: факт експерименту було підтверджено в суді. У 90-ті роки військовослужбовець подав позов про компенсацію шкоди здоров'ю, його справу кілька разів розглядали Саратовський обласний і Верховний суди, які в результаті визнали, що дослід не завдав ніякої шкоди.

В ході суду з'ясувалося, що експерименти ставили не тільки на Петренку.

"Впливу таких же концентрацій за тих же часових проміжків контакту з речовиною піддавалися також особи, які зараз продовжують нести службу і не пред'являють ніяких скарг на стан свого здоров'я", - говорив в 1993 році підполковник медслужби Поспєлов, відповідаючи на запитання прокурора.

Нагадаємо, після отруєння Скрипалів МЗС Росії кілька разів заявляло, що речовини під назвою "Новачок" не існує. Повпред президента Михайло Бабич стверджував, що в Шиханах ніколи не зберігалася хімзброя з такою назвою.

Нагадаємо, що екс-полковник запасу ГРУ Сергій Скрипаль, який проживає у Великій Британії, засуджений у 2006 році за шпигунство на користь британських спецслужб, постраждав унаслідок отруєння невідомою речовиною в торговому центрі міста Солсбері.

Зазначимо також, що 12 березня прем'єр-міністр Тереза ​​Мей заявила, що уряд Великої Британії дійшов висновку, що відповідальність за отруєння в Солсбері колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що постраждалі були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", яку розроблено в РФ.

У середу, 14 березня, Мей оголосила про рішення Лондона вислати 23 російських дипломатів, які працюють на розвідку: "Це буде найбільше одноразове видворення більш ніж за 30 років. Це (цей захід) відображає факт, що російська держава не вперше діє стосовно нашої країни".

20 березня 23 співробітники російського посольства в Лондоні, а також їхні сім'ї залишили Велику Британію.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Київ на знак солідарності з британськими партнерами й трансатлантичними союзниками та в координації з країнами Європейського Союзу видворяє 13 російських дипломатів.

5 вересня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей виступила в парламенті зі звітом про хід розслідування отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в Солсбері. За її словами, підозрювані у справі, чиї імена раніше назвала прокуратура країни - Олександр Петров і Руслан Боширов, є офіцерами ГРУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085804
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору