EN|RU|UK
 Здоров'я
  1110  8

 Приватні клініки, які уклали договори з Нацслужбою здоров'я, отримають право видавати лікарняні і проводити вакцинацію, - Ковтонюк

Приватні клініки, що увійшли до реформи фінансування системи охорони здоров'я України, зможуть видавати лікарняні та здійснювати вакцинацію відповідно до календаря щеплень. Але для цього Кабмін має ухвалити відповідну постанову.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Приватні заклади зайшли до реформи, але виявилось, що видавати лікарняний або забезпечувати вакцинами вони не можуть. Вакцинація входить до переліку послуг у договорі з НСЗУ, але держава закуповує і безоплатно видає вакцини лише комунальним закладам, а приватним - ні. Ми це з'ясували вже під час реформи і зараз внесли зміну до постанови уряду, щоб приватні медзаклади могли отримувати і вакцини, і видавати лікарняні листи", - сказав він.

Ковтонюк уточнив, що проект відповідної постанови перебуває на погодженні у відомствах. Його буде прийнято найближчим часом.

"Приватні клініки і зараз можуть виписувати лікарняний, заборони їм немає, але їм не дістаються бланки лікарняних листів. У приватних клініках, де власники в хороших відносинах із місцевою владою, лікарняні можна отримати, але це відбувається в ручному режимі. Бланки лікарняних листів є джерелом ручного управління. Ми хочемо змінити порядок розподілу цих бланків, щоб виключити ручне управління", - сказав він.

Заступник міністра наголосив, що з 2019 року МОЗ розраховує запустити електронні лікарняні, "тому бланки вже не будуть потрібні".

Нагадаємо, Верховна Рада 19 жовтня 2017 року підтримала в другому читанні і в цілому законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, який дав старт медичній реформі, зокрема змінам у системі фінансування медичних послуг.

Новий механізм фінансування передбачає введення принципу "гроші йдуть за пацієнтом". Згідно з реформою громадяни підписують декларації з лікарями першої ланки - педіатрами та фахівцями сімейної медицини, після чого бюджетне фінансування розподіляється по медичних установах відповідно до кількості підписаних декларацій. Участь у програмі "Гроші йдуть за пацієнтом" можуть взяти медичні установи будь-якої форми власності, які підписали договір із Національною службою здоров'я.

Станом на 29 липня близько 14 млн українців вибрали лікаря первинної ланки в ході загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085719
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору