EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  5667  21

 В музеї на місці концтабору Дахау шукають нащадків військовополонених, розстріляних нацистами. 97 із них були родом з України. ПЕРЕЛІК

Музей-меморіал на місці колишнього нацистського концтабору Дахау розшукує нащадків радянських військовополонених, розстріляних у 1941 - 1942 рр. З 816 ідентифікованих імен розстріляних 97 родом з України.

Про це в блозі пише журналіст Ольга Скороход.

Невелику експозицію і меморіал пам'яті жертв розстрілів на місці колишнього "полігону СС Геберсгаузен" співробітники Музею-меморіалу "Концтабір Дахау" відкрили в 2014 році. 22 червня 2019-го планують відкрити нову частину виставки про "полігон СС Геберсгаузен" і доповнити меморіальні плити новими іменами жертв розстрілів. Співробітники меморіалу сподіваються, що їм вдасться знайти когось із родичів убитих нацистами.

Полігон Геберсгаузен був побудований у 1937-1938 рр. За два кілометри від основного концтабору Дахау. Як повідомляють фахівці, тут службовці СС, що охороняли концтабір, проводили тренування зі стрільби. У 1941-1942 рр. живою мішенню для есесівців стали радянські військовополонені, яких сюди цілеспрямовано привозили стратити. Це були офіцери Червоної армії - євреї, політичні комісари, представники інтелігенції, яких айнзацкоманди гестапо "відсортували" в таборах для радянських військовополонених військових округів Мюнхена, Нюрнберга, Штутгарта, Вісбадена і Зальцбурга згідно з расовими й ідеологічними критеріями.

Загалом на полігоні Геберсгаузен було розстріляно близько 4000 радянських військовополонених. З цього списку співробітники Меморіалу відібрали близько сотні прізвищ офіцерів, які були родом з України.

Список полонених з України, розстріляних у 1941-42 роках в Дахау.

Всі полонені офіцери, зазначені в списку, проходили в радянських документах як зниклі безвісти. Тепер з'явилася можливість рідним дізнатися, де вони загинули і відвідати їхню могилу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085676
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору