EN|RU|UK
 За кордоном
  6240  74
Матеріали за темою:

 Сьогодні ситуація в Сирії знову стає критичною, - Ердоган

Наступ сил режиму диктатора Башара Асада на Ідліб - одне з останніх притулків трьох мільйонів сирійців - призведе до масштабної гуманітарної трагедії в регіоні.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Анадолу", про це йдеться в статті президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, опублікованій у The Wall Street Journal (WSJ).

Якщо світова спільнота, зокрема країни Європи і США, не зроблять кроки для протидії наступу сил режиму Башара Асада на Ідліб, то наслідки ляжуть важким тягарем на все людство, йдеться в статті.

"Режим Асада впродовж семи років систематично порушує права людини біля південних кордонів Туреччини. Мають місце довільні затримання, страти, застосування бочкових бомб і хімічної зброї, атаки з використанням звичайних видів зброї. Рада з прав людини ООН назвала те, що відбувається в Сирії найбільшою гуманітарною трагедією після Другої світової війни. Мільйони сирійців стали біженцями і вимушеними переселенцями", - пише Ердоган.

У статті акцентується увага на наявність в Туреччині до 3,5 мільйона сирійських біженців. "У нашій країні більше сирійців, аніж у всіх інших країнах, разом узятих. Незважаючи на атаки терористів ІДІЛ і PKK, Туреччина не відмовилася від підтримки біженців", - пише Ердоган.

"Туреччина на тлі викликів національній безпеці доклала дипломатичних зусиль для політичного врегулювання в Сирії. Анкара сприяла участі сирійської опозиції в переговорному процесі під егідою ООН у Женеві. Крім того, було розпочато Астанинський процес за участю Росії та Ірану. Як результат, було досягнуто згоди про припинення вогню, створено зони деескалації та забезпечено евакуацію мирних жителів із зон, що перебувають під ударами сил режиму Башара Асада", - йдеться в матеріалі.

Автор статті зазначає, що сьогодні ситуація в Сирії знову стає критичною.

"Режим Асада разом із союзниками готує великий наступ на Ідліб - одне з останніх притулків трьох мільйонів сирійців. Офіційна Анкара доклала зусиль щодо формування зони деескалації на північному заході Сирії. Було створено 12 спостережних пунктів ЗС Туреччини з метою моніторингу реалізації досягнутих домовленостей", - пише Ердоган.

Автор матеріалу акцентує увагу на спроби режиму Асада узаконити наступ на Ідліб твердженнями про боротьбу з тероризмом.

"Треба відверто констатувати: жодна країна не усвідомлює загрозу тероризму в регіоні краще, ніж Туреччина. При цьому ініціативи Башара Асада з врегулювання є фальшивими. Боротьба з тероризмом не має завдавати шкоди мирному населенню. Такий крок лише зміцнить позиції терористів і сепаратистів. Наочним свідченням є терористи ІДІЛ. Ця терористична структура стала не причиною, а наслідком процесів у Сирії. Міжнародне співтовариство має знизити рівень насильства для запобігання поширенню тероризму в регіоні", - йдеться в статті.

"В Ідлібі можуть повторитися ті ж проблеми. У цьому районі Сирії діють терористичні організації, в тому числі "Хайят Тахрір аш-Шам". Однак ці бойовики становлять лише малу частину населення Ідліб. Для нейтралізації терористів та іноземних найманців і притягнення їх до міжнародного правосуддя необхідна масштабна міжнародна операція. Представляються важливими підтримка і координація зусиль із нейтралізації терористів в Ідлібі з боку поміркованої опозиції, яка зіграла ключову роль в операції ЗС Туреччини на півночі Сирії", - пише Ердоган.

Запобігання наступу сил режиму Асада на Ідліб не завдасть шкоди боротьбі з тероризмом у Сирії, йдеться в матеріалі.

Автор статті нагадує, що Туреччина досягла успіхів у боротьбі з терористами ІДІЛ і PKK без шкоди для мирного населення. "При гарантуванні безпеки в районах, де орудували терористи, загинуло безліч турецьких військовослужбовців. Якщо сьогодні Туреччина гарантує безпеку на півночі Сирії, то це стало можливим лише завдяки підтримці місцевого населення", - пише Ердоган.

Автор статті закликає міжнародне співтовариство усвідомити відповідальність за ситуацію в Сирії на тлі кризи, що насувається з наступом сил Асада на Ідліб.

"Якщо не вжити відповідних заходів, наслідки будуть дуже важкими. Сирійський народ не можна залишати на поталу Башару Асаду. Наступ сил Асада на Ідліб спрямований не на боротьбу з тероризмом, а на усунення будь-якої форми опозиції. Наступ на Ідліб тягне за собою великі гуманітарні ризики і загрозу безпеці Туреччини і Європи загалом", - попереджає автор статті.

"Ідліб - останній поворот перед прірвою. Якщо світова спільнота, в тому числі Європа і США, не відвернуть трагедію в Ідлібі, то постраждають не тільки невинні сирійці, а й світова спільнота загалом. Туреччина зробила все можливе для запобігання кровопролиття на північному заході Сирії. Для успіху цих зусиль деякі країни мають відмовитися від досягнення своїх цілей і сконцентруватися на політичному процесі в Сирії", - йдеться в статті.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085651
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору