EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  4893  49

 Гройсман розповів, як працюватиме швидка допомога наступного року

За словами прем'єра, у змінах орієнтуватимуться і на досвід Одеської області.

Наступного року в Україні реформують систему "швидкої допомоги", а в змінах орієнтуватимуться і на досвід Одеської області. Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час візиту в регіон, передає РБК Україна.

"Ми плануємо в наступному році віддати пріоритет екстреній медицині: технічному переоснащенню, підвищенню зарплат працівників. Візьмемо базові галузі і з них почнемо перенавчати людей. Безумовно, будемо технічно переоснащувати автомобілі. І в плані будуть присутні подібні системи управління", - зазначив Гройсман, коментуючи досвід Єдиної диспетчерської служби Одеської області.

Як заявив голова ОДА Максим Степанов, робота диспетчерської дозволила скоротити час передачі інформації від пацієнта до бригади "швидкої" в сім разів - у середньому до 32 секунд.

"Щодоби наша ЕОДС приймає до трьох тисяч викликів. Ми в сім разів скоротили час від дзвінка на "103" до отримання цього виклику бригадою "швидкої допомоги". Визначається найкоротший маршрут для бригади медиків, щоб вони могли швидше прибути на місце виклику. Всі машини оснащені GPS, їхнє пересування відстежується в диспетчерській. У комплексі все це рятує життя", - зазначив Степанов.

Прем'єр-міністр наголосив, що регіон "уже демонструє, що у своїх лікарнях починають наводити лад". А в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун додала, що "Одеська область зараз має кращу диспетчерську службу в Україні".

На базі диспетчерської служби працює і "Центр телемедицини" - всі авто бригад "швидкої" оснащені електрокардіографами з телеметричними пристроями. Медики можуть зробити ЕКГ пацієнта просто на місці виклику, відправити його за допомогою 3G у цей центр і відразу ж, в режимі "онлайн" отримати консультацію і діагноз від висококваліфікованого лікаря. Щодня в Одеській області надають до 150 подібних консультацій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085604
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору