EN|RU|UK
 Політика України
  1131  95

 Зростання промислового виробництва почало сповільнюватися через проблеми з перевезенням вантажів залізницею, - президент "Укрметалургпрому" Каленков

Заявлені українським урядом цілі щодо зростання промислового виробництва на поточний рік можуть виявитися нездійсненними через проблеми з логістикою.

Про це пише президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков у своєму блозі на сторінках видання "НВ Бізнес", інформує МінПром.

О. Каленков нагадав, що згідно із затвердженим урядом прогнозом економічного і соціального розвитку України в поточному році промислове виробництво має зрости на 3,9%, а за оптимістичним сценарієм - на 5%.

"Проблеми з перевезенням вантажів залізницею, які проявилися влітку, вже знайшли своє відображення в статистиці промислового виробництва. За даними Держстату, починаючи з першого літнього місяця зростання промислового виробництва почало сповільнюватися, а в липні з урахуванням сезонного фактора скоротилося щодо червня на 1,3 %. В серпні показник може бути зовсім неоптимістичним", - пише президент "Укрметалургпрому".

Він підкреслив, що ключові галузі української промисловості - гірничо-металургійний комплекс, енергетика, хімія, виробництво будматеріалів, а також аграрний сектор сильно залежать від залізниці, яка є для них основним, а часто і безальтернативним перевізником. В ГМК, частка якого в промвиробництві становить приблизно третину, для виплавки тонни сталі потрібно перевезти 4 тонни різної сировини.

Президент "Укрметалургпрому" зазначив, що сьогодні на складах українських гірничо-збагачувальних комбінатів накопичено 700 тис. тонн продукції за нормативу в 150 тис. тонн. За серпень підприємства недовантажили своїм контрагентам продукції більш ніж на 100 млн дол. І у вересні цей показник перекритий не буде, а значить, підприємства зіткнутися з необхідністю скорочувати обсяги виробництва.

"Оскільки Україна все ще залишається індустріальною державою, уповільнення темпів зростання промисловості неминуче відіб'ється і на динаміці зростання ВВП. Більш того, зниження надходжень валютного виторгу в країну вже безпосередньо впливає на курс гривні, який останнім часом неухильно йде вниз", - акцентував О. Каленков.

Нагадаємо, на нараді в Державній регуляторної службі, що проходила в кінці серпня, представники промислових асоціацій і підприємств звернули увагу на критичну ситуацію з перевезенням вантажів "Укрзалізницею". За інформацією учасників наради, сьогодні на залізницях кинутими стоять сотні складів, а дефіцит локомотивів перевищує 100 од., за оцінками фахівців.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085550
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору