EN|RU|UK
 Політика України
  1775  31

 Сироїд про конфлікт у "Самопомочі": "Лідер партії звертає увагу Гусовського на проблему доброчесності, і він це ігнорує. Так у чому ж диктатура?"

Фракція "Самопомочі" в Київській міській раді стала круговою порукою на захист Романа Марченка, який поставив під загрозу репутацію політичної партії.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ розповіла віце-спікер Верховної Ради, глава київської партійної організації "Самопомочі" Оксана Сироїд.

"Важливо розуміти, що ситуація, яка сьогодні призвела до виключення депутатів (Київради. – Ред.) з членів партії, тривала давно. Зокрема вона була справді спровокована депутатом Марченком. Але це є два боки однієї медалі, або ж історії, які нероз’єднанні. Звичайно, що історія з депутатом Марченком, із його землею – вона для нас була таким лакмусовим папірцем. Спочатку нашу увагу звернули громадські активісти, ми звернули увагу фракції – і фракція це проігнорувала доволі зверхньо. Стверджуючи, що оскільки Роман Марченко є кваліфікованим юристом, то там, значить, все нормально. І наші численні звернення до голови фракції і до членів фракції про те, що треба звернути більше уваги на цю ситуацію, не дали ніяких наслідків. Так само, як і звернення уваги на те, що Роман Марченко веде бізнес в окупованому Криму і на території Росії, - що також є неприйнятним для нас як для політичної сили, і, напевно, він би не мав бути у складі нашої фракції", - розповіла Сироїд.

На уточнювальне запитання, чи означало прохання "звернути увагу" пряму вказівку ​​виключити Марченка з фракції, голова київської партійної організації "Самопомочі" відповіла: ": "Насправді Роман Марченко написав заяву про складення мандату, ще коли ситуація вперше з ним виникла кілька років тому. Це було пов’язано із виділенням землі, мені здається, під храм для мормонів. Тоді виникли підстави сумніватися, що у нього був конфлікт інтересів. І тоді він написав заяву. Але голосів для того, аби його відпустили з депутатів Київради він не знайшов. Ситуація ця лишалася невирішеною тривалий час. А потім сказали, що Роман повернувся і звичайно працює в Київраді. Потім виникла оця історія із бізнесом в Криму та Росії. Так само ми сказали, що ця людина не може перебувати у фракції: або вона мусить скласти мандат, або її треба виключити. Фракція не відреагувала на такі зауваження. І остання уже історія з землею, коли ми прояснили цю ситуацію і зробили збори міської партійної організації у липні, на жаль, це викликало лише зверхнє ставлення і ігнорування з боку фракції, що шокувало, відверто кажучи, партійну організацію. І власне тоді було прийнято рішення про проведення розслідування".

"Власне, стосовно депутата Марченка у нас вже давно запитань немає, але найдраматичніше, непевно, в цій ситуації для партійної організації було усвідомлення, що ми отримали "20 друзів Марченка", що фактично фракція стала круговою порукою на захист людина, яка поставила під загрозу репутацію політичної партії. Оце і стало приводом для виключення з партії голови фракції та інших депутатів", - підкреслила Сироїд.

Також вона прокоментувала висловлювання Гусовського та інших виключених із "Самопомочі" депутатів Київради про наявність диктатури в партії: "Нехай наведуть приклади. Я навела конкретну історію про те, як проявлялася зневага до партійної організації. Коли партійна організація – це і виконком міської партійної організації, і виконком загальнонаціональний, і голова міської партійної організації, і лідер партії - звертають увагу на те, що є рішення, які ставлять під загрозу репутацію партійної організації в цілому і безпеку тисячі людей, а це ігнорується".

Щодо слів Гусовського про те, що вони (члени фракції Київради) не збираються приймати рішення по дзвінку, Сироїд зазначила: "Слухайте, це є прекрасно. Я вважаю, що цей коментар взагалі фантастичний. Тобто фактично лідер фракції підтверджує, що лідер партії один раз єдиний зателефонував йому тоді, коли на голосування ставилося рішення, яке ставило під загрозу репутацію партійної організації, і попросив його ще раз детально ознайомитися з цим рішенням, бо, можливо, воно може мати загрозу. І він (Гусовський. – Ред.) це підтверджує, що знаючи про рішення, яке ставить під загрозу репутацію партії, - і він це ігнорує і продовжує голосування за це рішення. Тобто лідер партії звертає його увагу на проблему доброчесності, і він це ігнорує. То в чому ж диктатура?"

Також Сироїд спростувала, що ультиматум Єгора Соболєва щодо фракції "Самопомочі" в Київраді пов'язаний з його президентськими амбіціями, про що також заявляв Гусовський.

"Єгор Соболєв звертав увагу на недоброчесність депутата Марченка впродовж дуже тривалого часу. Йдеться про роки. Він говорив про це і фракції, і особисто пану Гусовському. І це пов’язано не з президентськими виборами, а це пов’язано з тим, що Єгор Соболєв був і залишається послідовним. Ви ж знаєте, що він очолював Комітет із запобігання корупції. Це його переконання і він завжди був до цього дуже прискіпливим. І він, і, умовно кажучи, ми всі дали час, два роки, щоб фракція впоралася із цією ситуацією. І фактично два роки бездіяльності призвели до сьогоднішнього рішення. А Єгор був дуже послідовним у своїх вимогах від моменту обрання депутатів".

Стосовно заяви Гусовського про те, що він не збирається складати депутатський мандат, Сироїд зазначила, що рішення щодо цього буде ухвалювати виконавчий комітет партії.

"Стосовно депутата Марченка ми вже ініціювали процедуру відкликання. Стосовно інших депутатів – їм фактично був наданий час, аби вони висловили свою позицію по цьому голосуванню. Свою позицію вони мають озвучити сьогодні", - пояснила вона.

На момент підготовки до публікації цього коментаря стало відомо, що фракція "Об'єднання "Самопоміч" у Київській міській раді ухвалила рішення про припинення своєї діяльності і розпуск, про що заявив на прес-конференції глава фракції Сергій Гусовський.

Раніше стало відомо, що із "Самопомочі" виключені 4 депутати Київради разом з головою фракції Гусовським. За даними "Самопомочі", депутати голосували за виділення землі родичам однопартійця. Матеріали передані в НАБУ. Сам Гусовський назвав таке рішення розправою з "неугодною київською командою". А виключений з партії депутат Київради Васильчук заявив: "Я мав справу з диктатурою керівництва "Самопомочі".

Сам Марченко, за виділення землі родичам якого і проголосували депутати, заявив: Ділянка перебуває в користуванні з 80-х років. Це лише привід для боротьби з Гусовським. Тим часом "Самопоміч" оприлюднила результати свого розслідування: 23-річна дочка депутата Марченка видала позик на $5 млн і отримала в іпотеку 35 гектарів землі.

Разом з тим, Гусовський заявив: Мені мандат вручала не партія. Буду далі працювати як депутат.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085547
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору