EN|RU|UK
 Політика України
  3134  41

 Усі допитані у справі про зустріч Ситника з журналістами відмовилися давати свідчення, - Луценко

У справі щодо глави НАБУ Артема Ситника були допитані сам Ситник, його заступник Гізо Углава, двоє журналістів, яких ГПУ змогла ідентифікувати, та один не журналіст. Усі вони відмовилися давати свідчення.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав Генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Як відомо, цей запис з'явився в інтернеті; на ньому голос, схожий на голос голови НАБУ Ситника, повідомляв журналістам (під їхнє хихикання) про те, що говорила так звана цивільна дружина прокурора Кулика своїй подружці. Унаслідок розголошення інформації, що ганьбить честь і гідність, тепер вона вважає себе потерпілою.

Юридична довідка: якщо посадова особа розголошує секретні матеріали НСРД до зняття з них грифу секретності, це штраф. Після зняття таємності розмір штрафу зменшується. Але якщо це розголошення містить приниження честі та гідності фігурантів запису, - це три роки в'язниці. Такий закон", - сказав він.

На запитання, чи не розголошував сам Луценко на закритих зустрічах секретних матеріалів слідства, він відповів, що "ніколи не читав матеріалів НСРД стороннім особам".

Луценко наголосив, що ГПУ була зобов'язана зареєструвати цю заяву і призначити слідство. Однак всі допитані у справі відмовилися давати свідчення:

"Що ми зробили? По-перше, допитали пана Ситника, його заступника пана Углаву, журналістів, яких ми змогли встановити (лише двох) і одного нежурналіста. Ми їх допитали - і всі вони відмовилися давати свідчення. Посадові особи – згідно з відповідними статтями Конституції. Журналісти - на основі журналістського права. Окей, я до цього ставлюся з розумінням. Особливо - щодо журналістів".

За його словами, одночасно слідчі відправили цю плівку на експертизу. Науково-експертний центр підтвердив, що голос, який звучить на цій плівці, належить Ситнику.

"Після цього стало дуже важливо зрозуміти, коли це сталося. Чому? Тому що це, як я вже пояснив, впливає на кваліфікацію дій держслужбовця за тією чи іншою частиною статті Кримінального Кодексу. Ми допитали охорону будівлі НАБУ. Вони нічого не пам'ятають. У зв'язку з цим у нас немає іншого варіанта, крім того, як дізнатися дату цього самого офф the record", - розповів керівник ГПУ.

Відповідаючи на запитання, які дані ГПУ хоче отримати від "Київстару", Луценко продемонстрував офіційного листа, з якого, за його словами, зрозуміло, що слідчі хочуть отримати тільки дату, коли журналісти (протягом 17 місяців) були конкретно в "соті" мобільної вишки на території НАБУ.

"Тут усе просто: якщо три згадані людини були в цій "соті", наприклад, 28 травня 2017 року, і в цей час там були пани Ситник та Углава, то зрозуміло, що саме в цей час у них, найімовірніше, і відбувалося спілкування", - пояснив він.

Той факт, що в рішенні суду ГПУ запросила не тільки локалізацію журналістів, Луценко пояснив складністю використання параметрів, що зберігається в мобільного оператора.

"Інформація на серверах "Київстару" - як і будь-якого іншого оператора - їм не належить, вона просто там зберігається. І для того, щоб повідомити слідству локалізацію (тобто місце перебування клієнта), вони мають використовувати 14 параметрів інформації, яка зберігається в них. Тому суд має дозволити їм використовувати ці 14 параметрів - зокрема, MMS, SMS тощо - для видачі нам відповіді тільки на одне запитання: час і місце. Тому рішення суду таке як є, інакше відповісти на запитання технічно неможливо. Але я документально стверджую, що в межах цього судового рішення ми просимо від "Київстару" тільки одне: час перебування в конкретній "соті". Протягом 17 місяців. Де за цей час були журналісти, крім цього місця, - нас не цікавить. Я також категорично заперечую, що ми вже когось слухали, а зараз нібито лише хочемо це легалізувати. Слідство не цікавить нічого з їхньої журналістської діяльності, тільки дата перебування в приміщенні, де сталося розголошення НСРД", - запевнив керівник ГПУ.

Повне інтерв'ю з Юрієм Луценком читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085544
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору