EN|RU|UK
 Політика України
  18621  200

 Донецьк і Луганськ потрібно повернути Україні з особливим статусом. Це стане каталізатором ланцюгової реакції федералізації, - депутат Держдуми РФ Затулін

Повернення Донецька і Луганська в загальне політичне поле з Україною в особливому статусі стане каталізатором ланцюгової реакції федералізації України.

Про це пише в своїй статті главред Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, коментуючи недавнє "суперскандальне і цинічне інтерв'ю" заступника голови комітету Держдуми РФ у справах СНД Костянтина Затуліна.

Бутусов нагадує, що, як відомо з матеріалів кримінальної справи про агресію РФ проти України, Затулін був одним з основних організаторів вторгнення в Україну, який фінансував і керував антиукраїнськими провокаціями з участю російських найманців.

Також він пише: "Ніякого визнання "ДНР" і "ЛНР" РФ робити не збирається, тому що, як вважає Затулін, Донбас занадто українізований! Нехай повертається, щоб створити федеративну Україну! Навіщо ж ви, негідники, розв'язали тут війну? Тисячі людей, виявляється, загинули, щоб Держдума РФ вирішила повернути Донбас в Україну".

Далі журналіст наводить уривок з інтерв'ю Затуліна, в якому той говорить про необхідність повернути Донецьк і Луганськ Україні.

"Хочу сказати ще одну річ: чому, власне, цей Крим нам так необхідний? Що таке Крим для Росії? [Президент РФ Володимир] Путін з цього приводу висловився так - це сакральне місце для Росії.

Але ви запитали радше не про Крим, а про Донецьк і Луганськ. Тут дещо інша історія. Донецьк з Луганськом пробули в складі України на 30 років більше. За цей час зусиллями радянської влади в 20-30-ті роки XX століття пройшла українізація. Я б сказав так. Щодо мирної ситуації на референдумі відсотків двадцять-тридцять виступили б за те, щоб приєднатися до Росії. Ще відсотків десять-двадцять або тридцять - ні за що, залишилися б в Україні. Решта були б перехідним модулем.

Кореневі, глибинні зв'язки Донецька і Луганська з Росією були значно більше втрачені, ніж у Криму. Вони виховувалися в радянський період у рамках української парадигми. Знову ж, вступає в силу геополітика. Ми розуміємо, що, після того як ми вивели з внутрішньоукраїнського контексту Крим, вивести ще і Донецьк з Луганськом означає позбавити союзників тієї частини проросійськи налаштованих росіян і українців, які залишаються на іншій стороні України.

Ми в такому випадку виходили з того, що Донецьк і Луганськ потрібно повернути в загальне політичне поле з Україною, але на гідних умовах. Тобто без розправ, без зведення рахунків, з особливим статусом - як елемент федерації або конфедерації. І саме повернення в цьому статусі Донецька і Луганська стане каталізатором ланцюгової реакції федералізації України. А федеральна Україна - це те, на чому серце має заспокоїтися".

Повний текст статті читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085413
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору