EN|RU|UK
 Політика України
  2019  10

 Запровадження електронної черги в перші класи має рекомендаційний характер, - Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич наголошує, що запровадження з 2019 року електронної черги для зарахування до перших класів шкіл має рекомендаційний характер і школи можуть залишати жеребкування.

"У 2019 році планується почати автоматизацію процесу жеребкування для зарахування дітей в 1 клас на вільні місця через запуск і пілотування електронних реєстрів. Введення реєстрів передбачає, що принцип територіальної доступності збережеться, тобто право гарантованого місця в школі будуть мати діти, які проживають на території обслуговування закладу. У таку систему буде вшито механізм автоматизованого жеребкування", - сказала Л.Гриневич в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", передає Цензор.НЕТ.

За її словами, електронні реєстри будуть створюватися на рівні управлінь освіти, як і електронна черга в дошкільні навчальні заклади.

"Ситуація з чергами в школах, по-перше, актуальна для великих міст, де багато спеціалізованих закладів з поглибленим вивченням і де є перевантажені мікрорайони з недостатньою кількістю соціальної інфраструктури. І відповідно до цих проблем ми просимо органи місцевого самоврядування і рекомендуємо їм відійти від фізичного жеребкування і перейти до створення електронних реєстрів", - зазначила Л.Гриневич.

Водночас міністр заявила, що таке прохання має рекомендаційний характер, і якщо якась міська влада не захоче робити електронну чергу, вона може залишити жеребкування.

"Так, адже вони повинні зробити це за власні гроші і своїми зусиллями. Якщо ми висуваємо такі вимоги жорстко, то мусимо і давати якусь підтримку на створення таких реєстрів, а зараз це неможливо", - додала вона.

Крім того, Л.Гриневич зазначила, що можуть бути невеликі населені пункти тільки з однією школою, куди є черга, "і заради неї робити програмний продукт ніхто не буде, там відбудеться традиційне жеребкування".

Водночас, на думку міністра, таким містам як Київ, Харків, Дніпро, Львів, де велика концентрація спеціалізованих шкіл, і де багато районів забудови з недостатньою соціальною інфраструктурою, необхідно буде робити відповідний реєстр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085404
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору