EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1824  19

 Гриневич: Не всі переміщені з окупованих територій виші працюють ефективно

Не всі вищі навчальні заклади, переміщені з тимчасово окупованих територій країни, нині ефективно працюють.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Ні, не все ефективні. Ви ж розумієте, що це частини академічного та студентського колективу, які переїхали без обладнання, залишивши своє приміщення, з порожніми руками. Вони опинилися в дуже складній ситуації. Їх розмістили на пристосованій території або в іншому вищому навчальному закладі, і в кожного з них виявилася різна здатність, як вони вміють розвиватися", - сказала Гриневич.

За її словами, є частина переміщених вишів, які пішли в абсолютно нечесний бізнес, коли фактично надають освіту дистанційно і хочуть видавати дипломи.

"Очевидно, що ми не можемо толерантно до цього ставитися", - наголосила глава Міносвіти.

Гриневич зазначила, що міністерство провело аудит переміщених вишів і отримало рекомендації за його підсумками.

"Ми виявили кілька вищих навчальних закладів, які не треба закривати, але треба об'єднати з іншими. Тобто ми для них створюємо можливості ефективно працювати. Всі науково-педагогічні працівники вливаються у новий колектив, там відкриваються нові спеціальності і далі все розвивається", - додала міністр.

Як приклад, вона навела приєднання Донбаського державного технічного університету до Східноукраїнського національного університету ім. Даля.

"Також інша історія, у нас є Луганський аграрний університет, який зараз працює в Харкові, а там величезна кількість інших ВНЗ. Водночас у Луганській області дуже потрібен аграрний виш, там потрібно розвивати аграрні спеціальності. У зв'язку з чим, обласна державна адміністрація запросила університет повернутися до Луганської області", - розповіла Гриневич.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085401
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору