EN|RU|UK
 Події
  2265  14

 Систему виборів керівників вишів необхідно змінювати, - Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич вважає, що якість управління в університетах неможливо поліпшити без зміни системи виборів керівників вищих навчальних закладів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона повідомила в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми звичайно бачимо, що треба систему виборів міняти. Але це складне політичне рішення", - сказала Гриневич.

За словами міністра, нові позиції щодо виборів ректорів - це одна з новел змін закону "Про вищу освіту", що перебуває на етапі підготовки.

"Одна з пропозицій, щоб МОН мало на вибір, наприклад, право кваліфікувати з кількох кандидатів одного, який має краще бачення і кращий план розвитку університету. Там може бути і більше критеріїв, але коли ми отримаємо рекомендації кількох кандидатів, тоді ми обираємо", - зазначила вона.

Водночас Гриневич додала, що така система буде ефективною, лише якщо в міністерстві працюватимуть люди, "з якими не можна домовитися".

"Можна піти шляхом конкурсу, як, наприклад, зараз у директораті держслужби, де є великий стандартизований пакет тестів, плюс ти маєш надати бачення розвитку вишу, плюс голосування, і все це має свої вагові коефіцієнти. І тоді ви маєте включення демократичних механізмів та перевірку кваліфікаційного рівня", - сказала міністр.

Водночас вона наголосила, що за цим рішенням необхідно провести дискусію в суспільстві, оскільки її можуть використати політичні опоненти.

"Це - важке рішення, але я розумію, що якість управління в наших університетах неможливо змінити без такого рішення", - додала Л.Гриневич.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085383
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору