EN|RU|UK
 За кордоном
  2499  20

 Парламентські вибори у Швеції: за даними екзитполів, значно зміцнила позиції антиіммігрантська сила "Шведські демократи"

За даними екзитполів, Соціал-демократична партія Швеції виходить на перше місце на виборах у парламент. Зміцнила позиції також антиіммігрантська сила "Шведські демократи".

На парламентських виборах у Швеції, які відбулися в неділю, 9 вересня, перемагає правляча Соціал-демократична партія, пише Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

За даними екзитполу телеканалу SVT, вона отримала 26,2 відсотка голосів. Це значно менше, ніж під час виборів у 2014 році. Якщо результати голосування збігатимуться з даними екзитполів, це стане найнижчим показником за понад сто років, зазначає агентство AFP.

Друге місце, за даними екзитполу SVT, посідає антиіммігрантська правопопулістська сила "Шведські демократи". За неї віддали голоси 19,2 відсотка виборців. На третій позиції - правоцентристська Помірна коаліційна партія, за яку проголосували 17,8 відсотка виборців. За даними іншого екзитполу, "Шведські демократи" набирають 16,3 відсотка голосів та поступаються другим місцем консерваторам. На виборах 2014 року вони здобули 12,9 відсотка.

У парламенті Швеції - 349 місць. Досі провідні політичні сили категорично відкидали створення урядової коаліції в парламенті з правими популістами. Проте результати сьогоднішніх виборів можуть значно змінити розклад сил у законодавчому органі країни та ускладнити утворення коаліції, оскільки ні теперішній урядовий яльянс лівих та зелених, ні союз навколо консерваторів не набирає більшості.

Посиленню позицій правопопулістів пояснюють зростанням антиіммігрантських настроїв у країні. Лише 2015 року Швеція з 10-мільйонним населенням прийняла майже 160 тисяч шукачів притулку. В розрахунку на кількість населення це - найвищий показник серед країн-членів ЄС.

Нагадаємо, в червні прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов виступив з ініціативою про закриття всіх зовнішніх кордонів Євросоюзу для нелегальних мігрантів. Пізніше Італія заблокувала заяву учасників саміту в Брюсселі.

У підсумку лідери ЄС домовилися про міграційну політику і продовження санкцій проти Москви. За даними джерела агентства dpa в дипломатичних колах, табори для прийому врятованих після переправи через море біженців будуть створені в країнах-членах Євросоюзу, які погодяться на це. З цих таборів мігранти будуть розподілятися також по тих країнах ЄС, які готові добровільно їх прийняти. Крім того, Євросоюз має намір створити табір для біженців в одній із північноафриканських країн, щоб скоротити потік людей, що переправляються через Середземне море.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085302
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору