EN|RU|UK
 Суспільство
  28700  412
Матеріали за темою:

 Якщо в хід пішли погрози, значить Москва розуміє невідворотність отримання автокефалії та посилення незалежної Української церкви, - Бутусов

Російська церква загрожує розривом відносин із Вселенським патріархом Варфоломієм.

Про це пише в своєму блозі головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Синод Російської православної церкви (РПЦ) висловив протест Вселенського патріарха і загрожує розривом відносин:

На сайті РПЦ опублікована заява: "Священний синод Російської православної церкви висловлює рішучий протест і глибоке обурення в зв'язку з ... комюніке ... Константинопольського патріархату, в якому повідомляється про призначення архієпископа Памфілійського Данила (США) і єпископа Едмонтонського Іларіона (Канада) "екзархами" Константинопольського патріархату в Києві. Рішення Константинопольського патріархату прийняти до розгляду питання про надання автокефалії "православним віруючим України" ухвалено всупереч волі єпископату Української православної церкви, який одностайно висловився за збереження її існуючого статусу. Ці дії заводять в глухий кут відносини між Російською і Константинопольської церквами, створюють реальну загрозу єдності всього світового православ'я".

Юрій Бутусов констатує: "Це добре, якщо в хід пішли такі жалюгідні погрози, значить Москва демонструє слабкість і розуміння невідворотності отримання автокефалії і посилення незалежної Української церкви.

Керівництво РПЦ розуміє, що після отримання Томосу священики Московського патріархату вже не зможуть збирати і возити в Москву стільки грошей, як зараз. Буде зруйнована схема, коли організація, яка зрадила і обдурила українців, і підтримує терориста Путіна, фінансується за рахунок українських прихожан і веде проросійську пропаганду".

Російські пропагандисти підкреслюють, що обидва направлених Варфоломієм екзархи - уродженці Західної України. "Причому архієпископ Данило служив капеланом армії США, є одним з активних учасників процесу надання автокефалії. А єпископ Іларіон написав дисертацію "Канонічний зв'язок Київської митрополії з Вселенською Патріархією до 1240 року". У 2005-му році російські спецслужби організували провокацію проти Іларіона в Туреччині, коли він був перекладачем під час зустрічі президента Ющенка з Вселенським патріархом. Тоді Іларіона затримала турецька поліція за сміховинними підозрами "допомоги чеченським повстанцям". Зірвати переговори тоді не вдалося, Іларіона швидко випустили", - зазначає Бутусов.

Журналіст упевнений, що автокефалія - ​​"потужна зброя для незалежності України від російського контролю духовної сфери і проведення підривних акцій з використанням священиків Московського патріархату".

Раніше, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

1-3 вересня в Константинополі відбувся Синаксис - збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви. В експертних церковних колах вважають, що на зборах порушується питання автокефалії української, а також македонської церков. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської та Московської церков.

7 вересня в рамках підготовки до надання автокефалії православної церкви в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Данила Памфілійського з США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Дії константинопольського патріарха Варфоломія за призначенням представників в Україні в Російській православній церкві розцінили як "грубе вторгнення" на свою канонічну територію і пообіцяли, що вони "не залишаться без відповіді".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085224
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору