EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство, За кордоном
  14050  185
Матеріали за темою:

 Російська церква раніше неканонічно привласнила владу в Україні, Бессарабії та Грузії, - УПЦ КП

В УПЦ КП відповіли на погрози Російської церкви.

Аргументи, наведені в заяві, яку розповсюдили 8 вересня від імені Синоду РПЦ, не витримують критики. Про це у себе в Facebook написав прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря), повідомляє Цензор.НЕТ.


"Посилання на канони, які забороняють єпископам однієї Церкви втручатися у справи іншої, - це обвинувачення самій Московській Патріархії. Адже саме вона вдавнину багато разів втручалася у справи Київської Митрополії... А потім неканонічно привласнила собі владу над Митрополією і скасувала її, перетворивши на рядову єпархію Російської Церкви", - пише Зоря.

За словами прес-секретаря УПЦ КП, так само Російська Церква діяла і в кількох інших випадках. Саме так було захоплено владу над Митрополіями в Криму і Бессарабії, а також над Церквою в Грузії, - стверджує архієпископ.

Євстратій Зоря нагадує, що бажання УПЦ бути автокефальною церквою ясно виражено в постановах Помісного Собору  1991 року. Жоден уповноважений церковний орган не відміняв цих рішень.

"Загрозу єдності Православ‘я вже багато десятиліть несуть гегемоністичні прагнення Московського Патріархату, який намагається перетворитися на "православний Ватикан" - всесвітній центр тяжіння для всіх Православних Церков. Рішення та дії Вселенського Патріарха покликані якраз до того, щоб зупинити цю загрозу та повернути Православ‘ю справжню єдність, яку керівництво РПЦ підриває", – підсумовує архієпископ Євстратій.

Нагадаємо, Російська православна церква погрожує діями на призначення Вселенським патріархом Варфоломієм екзархів в Україні. Про це йдеться в заяві Священного Синоду Російської православної церкви від 8 вересня.

Раніше стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

Раніше, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085201
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору