EN|RU|UK
 Політика України
  14988  582

 "Ми не питатимемо дозволу Путіна на інтеграцію в ЄС і НАТО", - Порошенко

Президент наполягає, що курс на інтеграцію з країнами Заходу має бути закріплений в Конституції.

Європейська та євроатлантична інтеграція, а також автокефалія Православної Церкви є винятково правом України, вважає глава держави.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Президента, про це Порошенко заявив в інтерв'ю житомирському телеканалу "СК1".

"Принципова позиція України полягає в наступному – ми не питали і не збираємось питати в країни-агресора або в Путіна дозволу щодо нашої європейської інтеграції  і щодо нашої євроатлантичної інтеграції. Це винятково суверенне право українського народу", - підкреслив глава держави.

Він нагадав, що згідно з соціологічними опитуваннями більшість українців підтримує європейський та євроатлантичних рух України як ключовий фактор гарантування безпеки держави. За словами президента, НАТО виявилося, на відміну від Будапештського меморандуму й інших документів, єдиним можливим і ефективним інструментом для забезпечення національної безпеки.

"Отже нічого ми в Путіна  не питатимемо,  ми рухаємося вперед в Європу. Ми нікому не дамо, щоб хтось погрожував Україні, включно з Азовським морем", - підкреслив глава держави.

Він нагадав, що днями на засіданні РНБО було чітко визначено плани дій і реакцій, починаючи від військових і завершуючи економічними, починаючи від політичних і закінчуючи юридичними та судовими, де РФ має відповісти за порушення законів і міжнародного права.

Глава держави також відкинув  можливість миру на умовах капітуляції України: "Мир на умовах капітуляції, мир, коли здається українська територія, мир, коли здається українська держава, мир, коли Україна піднімає руки вгору – це не мир для Порошенка і не мир для України".

Президент наголосив, що запорукою миру є українські Збройні Сили, сильна армія. "Чим сильнішою буде наша армія, тим швидше буде мир. Чим сильнішою буде міжнародна солідарність навколо України, тим швидше буде мир. Чим жорсткішими будуть санкції щодо країни-агресора, тим швидше буде мир", - підкреслив президент.

На уточнююче запитання, коли саме буде мир, глава держави зауважив: "Я не буду обіцяти годину. Це нечесно. Я не буду прибічником популістів, які намагаються обдурити людей. Закликаю до відповідальної дискусії і великої відповідальності за долю держави, за її майбутнє".

Президент наголосив, що українська влада робить все, щоб Україна мала стратегічну перспективу організованої і ефективної системи безпеки в державі, зокрема, завдяки закону про національну безпеку.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085196
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору