EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  31616  368
Матеріали за темою:

 "Зустрічні дії Московського патріархату відбудуться найближчим часом", - РПЦ про константинопольських екзархів у Києві

Російська православна церква погрожує відповідними діями на призначення Вселенським партріархом Варфоломієм екзархів в Україну.

Про це йдеться в заяві Священного Синоду Російської Православної Церкви від 8 вересня 2018 року, передає Цензор.НЕТ.

"Священний Синод Російської Православної Церкви висловлює рішучий протест і глибоке обурення в зв'язку з опублікованими 7 вересня 2018 року комюніке Генерального секретаріату Священного Синоду Константинопольського Патріархату, в якому повідомляється про призначення двох ієрархів цієї Церкви - архієпископа Памфілійського Данила (США) і єпископа Едмонтонського Іларіона (Канада ) - екзархами Константинопольського Патріархату в Києві. Це рішення ухвалено без узгодження з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм і є грубим нехтуванням церковних канонів, що забороняють єпископам однієї Помісної Церкви втручатися у внутрішнє життя і справи іншої Помісної Церкви (2-е правило II Вселенського Собору, 20-е правило Трульського Собору, 13-е правило Антіохійського Собору; 3-е, 11-е і 12-е правила Сардикійського Собору). Воно повністю суперечить  позиції Константинопольського патріархату, що залишалася до цього дня незмінною, і особисто Патріарха Варфоломія, який неодноразово заявляв, що визнає Блаженнішого митрополита Онуфрія чинним канонічним главою Православної Церкви в Україні", - йдеться в заяві.

"Рішення Константинопольського Патріархату прийняти до розгляду питання про надання автокефалії православним віруючим України ухвалено всупереч волі єпископату Української Православної Церкви, який одностайно висловився за збереження її існуючого статусу. На виправдання свого втручання в справи іншої Помісної Церкви Константинопольський Патріарх призводить помилкові тлумачення історичних фактів і посилається на нібито наявні у нього виняткові владні повноваження, якими він насправді не володіє і ніколи не володів. Ці дії заганяють у глухий кут відносини між Україною і Російською і Константинопольської Церквами, створюють реальну загрозу єдності всього світового Православ'я. Священний Синод Російської Православної Церкви заявляє, що вся повнота відповідальності за ці антиканонічні діяння лягає особисто на Патріарха Варфоломія і тих осіб у Константинопольській Церкві, які їх підтримують. Зустрічні дії Московського Патріархату відбудуться найближчим часом", - пригрозили в РПЦ.

Раніше, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085194
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору