EN|RU|UK
 Суспільство
  9442  81
Матеріали за темою:

 УПЦ КП очікує плідної співпраці з екзархами Вселенського патріарха Варфоломія під час підготовки автокефалії, - архієпископ Євстратій (Зоря)

Екзархи виконуватимуть роль послів під час переговорів щодо створення Помісної автокефальної церкви.

Про це в блозі на Цензор.НЕТ повідомив прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

"У Київському патріархаті вітають рішення Вселенського патріархату та очікують на плідну співпрацю з екзархами архієпископом Данилом та єпископом Іларіоном у підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні, як це було раніше обумовлено", - зазначає архієпископ.

Євстратій Зоря нагадав, що преосвященні владики в 2015 році вже виконували обов'язок особистих представників Вселенського патріарха під час переговорів щодо об'єднання православних церков в Україні. Крім того, вони були неодноразово делеговані Варфоломієм для представлення Константинополя на урочистих заходах в Україні, востаннє - в липні цього року під час святкування 1030-річчя хрещення Руси-України.

"Призначення Вселенським патріархом своїх екзархів у Києві зумовлено необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання або титул екзарха у цьомувипадку означає особисте уповноваження Вселенського патріарха представляти його особу і Церкву під час виконання конкретного завдання" , - пише Євстратій Зоря.

Він підкреслює, що призначення екзархів у цьому випадку не означає утворення нової церковної юрисдикції. Роль екзархів можна порівняти з роллю послів.

"Звання або титул екзарха в цьому випадку означає особисте доручення Вселенського патріарха представляти його особисто і Церкву під час виконання конкретного завдання", - пояснив архієпископ.

Нагадаємо,7 вересня в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Данила Памфілійського з США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Дії константинопольського патріарха Варфоломія щодо призначення представників в Україні в Російській православній церкві розцінили як "грубе вторгнення" на свою канонічну територію і пообіцяли, що вони "не залишаться без відповіді".

Раніше, 17 квітня, Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням про надання Томосу Українській помісній автокефальній церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

1-3 вересня в Константинополі відбувся Синаксис - збори всіх верховних архієреїв Константинопольської православної церкви. В експертних церковних колах вважають, що на зборах порушується питання автокефалії української, а також македонської церков. У зв'язку з цим очікується різка реакція представників Сербської та Московської церков.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085191
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору