EN|RU|UK
 Політика України
  1298  30

 Відмова від договору про дружбу з РФ не позбавить її відповідальності за агресію, - українські дипломати

За 23 роки Україна і Росія уклали понад 400 договорів. Точну їхню кількість не знає ніхто.

Відмова Києва від продовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією не позбавить її від зобов'язання усунути порушення, вчинені в період його дії - з 1 квітня 1999 до 31 березня 2019 року включно.

Про це в статті для видання ZN.UA пишуть заступник міністра закордонних справ із питань євроінтеграції Олена Зеркаль та радник голови МЗС України Тарас Качка, повідомляє Цензор.НЕТ.

На думку дипломатів, Україна зацікавлена ​​в тому, щоб не розривати договір, а просто не продовжувати його.

"Непролонгація не впливає на поточні судові та інші процеси мирного врегулювання суперечок і непролонгація не впливає на обов'язок Росії дотримуватися інших норм і правил міжнародного права, зокрема інших чинних договорів між державами", - підкреслили Зеркаль та Качка.

Перші 23 роки з моменту здобуття незалежності Україна активно укладала договори з Російською Федерацією, пишуть дипломати. До початку російської агресії у нас було понад 400 різних договорів. Точну їхню кількість ніхто не може підрахувати.

Водночас переважна більшість договорів із Росією не містить механізмів правового врегулювання суперечок.

"І тому ми знову запросимо Російську Федерацію дати свою згоду на розгляд всіх суперечок, що виникають із цього договору, в Міжнародному суді ООН. Тому ми маємо постійно підкреслювати: доки договори з РФ не дають можливості вирішувати справи в судовому порядку, вони справді не варті паперу, на якому їх надруковано", - йдеться в статті.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було ратифіковано Верховною Радою в січні 1998 року. Документ закріплював принципи стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного  зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного.

Нагадаємо, 28 серпня Порошенко заявив, що Україна планує розірвати договір про дружбу і співробітництво з РФ.

6 вересня Президент уточнив, що Україна має до 30 вересня повідомити Російській Федерації, що не продовжуватиме дію Договору про дружбу і співробітництво між країнами.

Термін дії договору закінчується 31 березня 2019 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085177
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору