EN|RU|UK
 Політика України
  4956  115
Матеріали за темою:

 Очікуємо на плідну співпрацю в підготовці до надання автокефалії, - УПЦ КП про константинопольських екзархів у Києві

Призначення Вселенським патріархом Варфоломієм архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів і Його Преосвященства єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади екзархами в Україні не означає утворення нової церковної юрисдикції в формі Екзархату. У цьому випадку екзархів прирівняно за функціями до надзвичайного і повноважного посла. Їх призначено через необхідність проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній церкві в Україні.

Про це йдеться в повідомленні прес-центру УПЦ КП, передає Цензор.НЕТ.

"7 вересня 2018 року генеральний секретар Священного Синоду Вселенського патріархату поширив повідомлення про призначення Вселенським патріархатом Його Преосвященства архиєпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів та Його Преосвященства єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірянам у своїх відповідних країнах у Вселенському патріархаті, як своїх екзархів у Києві в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні. У Київському патріархаті вітають це рішення Вселенського патріархату та очікують на плідну співпрацю з екзархами - архієпископом Даниїлом та єпископом Іларіоном - у підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні, як це було раніше обумовлено", - йдеться в заяві.

"Преосвященні владики у 2015 році вже виконували обов‘язок особистих представників Вселенського патріарха під час переговорів щодо об‘єднання православних церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані Вселенським патріархом для представлення Константинопольської матері-церкви на урочистих заходах в Україні, востаннє - у липні цього року під час святкування 1030-річчя хрещення Руси-України. Призначення Вселенським патріархом своїх екзархів у Києві зумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання чи титул екзарха у цьому випадку означає особисте уповноваження Вселенського патріарха представляти його особу і Церкву під час виконання конкретного завдання - підготовки до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції екзарха в цьому випадку прирівнюються до функцій надзвичайного і повноважного посла. Такий, особистий Екзархат, варто відрізняти від іншої форми Екзархату (територіальної). Такий Екзархат у ХХ столітті існував в Україні в Російській православній церкві. Для уникнення непорозумінь слід пояснити, що призначення екзархів не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі Екзархату", - роз'яснили в УПЦ КП.

Раніше стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085167
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору