EN|RU|UK
 Політика України
  26170  97

 Угоди з РФ щодо Азовського моря та Керченської протоки стали формальною поразкою України. Росія погрозами домоглася їхнього підписання, - МЗС

"Внутрішніх вод двох держав" і спільного суверенітету двох держав в акваторії Азовського моря ніколи не було. Росія лише погрозами домоглася від України підписання документів щодо моря і протоки.

Підписання документів щодо акваторії Азовського моря та Керченської протоки з Росією стало формальною поразкою України, хоча насправді концепція "внутрішніх вод" ніколи не була реалізована, а єдиний елемент, що діяв, - взаємна навігація в акваторії Азова. Про це у своїй статті для ZN.UA пишуть заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль та радник голови української дипломатії Тарас Качка, передає Цензор.НЕТ.

За їхніми словами, всі інші суверенні права залишилися індивідуальними і реалізовуються кожною стороною у своїй частині Азова. І міжнародно-правовою базою для реалізації цих прав була саме Конвенція ООН із морського права. Тобто "внутрішніх вод двох держав" і спільного суверенітету двох держав в акваторії Азовського моря як такого ніколи не було.

"Мета постійного тиску з боку Росії була зрозуміла: залишити все, як було за часів Радянського Союзу. У випадку Азова і Керченської протоки - це статус внутрішніх вод. Із проголошенням незалежності Україною цей статус було втрачено назавжди. Україна нотифікувала координати вихідних точок берегової лінії до Секретаріату ООН. Росія вперто цього не робила і продовжувала тиснути, щоб таки повернутися до старої концепції. Нарешті після відвертої погрози силою на Тузлі Росія начебто домоглася свого, і Україна підписала документи про те, що Азовське море і Керченська протока "історично є внутрішніми водами України і Російської Федерації" або "внутрішніми водами двох держав". Чи було це поразкою України? Формально - так", - пишуть автори статті.

Автори статті додають, що в рамках роботи над делімітацією кордону сторони навіть визнали берегову лінію одна одної. Для України це лінія від мису Киз-Аул до мису Хроні в Керченській протоці і від мису Хроні до кінцевої точки суходільного кордону. Ця лінія повністю збігається з координатами вихідних точок, які депонувалися в Секретаріаті ООН 1992 року. І про порушення наших суверенних прав, визначених Конвенцією ООН із морського права, у цій частині нашої акваторії Азовського моря Київ говорить у справі проти Росії.

У 2014 році Україна негайно висунула вимоги припинити порушення суверенних прав.

"Оскільки ці спроби виявилися марними, Україна в 2016 році ініціювала судовий розгляд порушень морського права з боку РФ. Відтоді було сформовано склад трибуналу, який розглядатиме справу, і, головне, Україна подала свій Меморандум у справі, який містить усі наші докази і правові аргументи", - додають представники МЗС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3085162
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору