EN|RU|UK
 Політика України
  4232  90

 Припиняючи дію Договору про дружбу з РФ, Україна усуває ще одну перешкоду на шляху до НАТО, - Єлісєєв

Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією від 1997 року стане усуненням ще однієї перешкоди на шляху до членства в НАТО.

Про це сказав заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв в інтерв'ю BBC News Україна, передає Цензор.НЕТ.

"Ви знаєте, що відповідно до міжнародного права, Україна мала право розірвати цей договір (Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією. - Ред.) і застосувати будь-які санкції проти цієї держави одразу після початку агресії в лютому 2014 року. Адже дії Росії були несумісними з положеннями цього договору. Але на той момент він нам був потрібний, щоб підготувати всі позови та документи до міжнародних судів та інституцій. Тепер Україна вимушена повідомити Росію про непродовження дії договору, відповідно до його 40-ї статті. Ця стаття передбачає, що він укладається терміном на десять років і автоматично продовжується на наступний десятирічний період, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію. Це треба зробити через письмове повідомлення не менш ніж за шість місяців до закінчення десятирічного періоду. Оскільки термін договору завершується 31 березня 2019 року, то 30 вересня 2018 року є крайньою датою, до настання якої Україна має повідомити російську сторону про рішення не продовжувати його дію. В іншому випадку це буде мовчазна згода на автоматичне продовження дії договору на наступні десять років", - розповів він.

"Рішення про непродовження дії договору не має жодного стосунку до виборчої кампанії, як дехто хоче звинуватити президента, а об'єктивно зумовлено положеннями договору. Це також логічне продовження процесу, започаткованого законом про реінтеграцію, схваленого ще в січні цього року, де Росія була визнана країною-агресором та окупаційною владою. Це ще одна відповідь на закиди про те, чому цього не було зроблено раніше. Росія, розв'язавши збройну агресію проти України, порушила фактично кожне положення цього документа, зробила нікчемною його мету. Крім того, в договорі є стаття, де завуальовано написано, що Україна не може бути членом НАТО. Тому припиняючи дію, ми усуваємо і цю перешкоду. Непродовження дії цього документа не створює жодних підстав для порушення прав та інтересів громадян України, які перебувають на території Росії. Також це не підриває легітимності міжнародно визнаних кордонів України та не скасовує різні механізми, зокрема дипломатичні, які потрібні для врегулювання на Донбасі", - резюмував Єлісєєв.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084898
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору