EN|RU|UK
 Політика України
  2916  9

 Рада ухвалила закон про "єдине вікно" на митниці з поправками президента

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо впровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур під час переміщення товарів через митний кордон України" з урахуванням пропозиції Президента України (№7010).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

За відповідне рішення проголосували 259 нардепів.

Закон був прийнятий Верховною Радою України 5 липня 2018 р. Тепер нардепи підтримали пропозицію президента щодо видалення з тексту закону пунктів про відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна.

Закон забезпечує взаємодію між декларантом і митницею та іншими суміжними контролюючими органами виключно в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі". Всім учасникам процесу митного оформлення та дозвільно-контролюючим органам встановлюються тимчасові обмеження на вчинення дій в межах їхніх компетенцій або ухвалення рішень.

Закон передбачає спрощення контролю та оптимізацію контролюючих служб, з якими взаємодіє бізнес, передбачає контроль суміжних служб (фітосанітарний, ветеринарний і т.д.) при експорті відповідно до вимог країни, куди поставляється товар з України, а не в обов'язковому порядку, а також передбачає подальше спрощення та оптимізацію митних процедур.

Більш докладно про цей закон в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла народний депутат від "Самопомочі", глава підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу Комітету ВР з питань податкової і митної політики Тетяна Острікова: "Штампів більше не буде": новий законопроект 7010 передбачає значне скорочення часу проходження митних процедур.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084833
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору