EN|RU|UK
 Події
  5641  57

 Черниш про наслідки хімічних викидів із заводу "Титан" у Криму: Виявлено пари забруднювальних речовин у повітрі, воді і на ґрунті

Ситуація з викидами в атмосферу шкідливих речовин, яка склалася на заводі "Кримський титан" в окупованому РФ Криму, має серйозний характер, на території виявлені пари забруднювальних речовин і самі речовини в повітрі, воді та на ґрунті.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу МінТОТ, про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш у ранковому ефірі "Сніданку з 1 + 1".

"Дійсно ситуація, яка склалася на окупованому півострові має серйозний характер, дійсно триває евакуація населення. На території виявлені пари забруднювальних речовин і самі речовини у повітрі, воді і на ґрунті. Співробітники державних органів спілкуються з людьми, які перетинають адміністративну межу з АР Крим, вони також описують ознаки ураження, яке відбулося на території міста Армянськ. Ці ознаки частково збігаються з тими ознаками, які спостерігаються на контрольованій території. Також відповідна комісія взяла кілька проб біля с. Преображенка – поблизу адміністративної межі з боку Херсонської області, це майже впритул до титанового заводу, тому що частина кислотонакопичувачів розміщені на території Херсонської області. Результати перших проб вчора були готові, це проби води. Результат показав, що показник, хімічного споживання кисню перевищує в 6 разів. Це означає, що був різкий викид забруднювальних речовин у водний об’єкт", - сказав він.

Черниш про наслідки хімічних викидів із заводу Титан у Криму: Виявлено пари забруднювальних речовин у повітрі, воді і на ґрунті 01

Також Черниш додав, що у людей, які проживають на тимчасово окупованій території, через вітер в певному напрямку, є ознаки ураження дихальних шляхів.

"Виходячи з результатів аналізів повітря, ми думаємо, що це був сірчастий ангідрид. Це частково пояснює зміну кольору і пошкодження поверхонь побутових предметів та транспортних засобів, які спостерігались в Армянську і в навколишніх населених пунктах в окупованому Криму", - сказав він.

На запитання журналіста щодо порівняння масштабів аварії з трагедією на ЧАЕС, Міністр зазначив: "Це аварія не рівня Чорнобильської атомної електростанції. Я хочу наголосити на тому, що це хімічне підприємство, його відходи не радіоактивні. Це підприємство небезпечне тим, що в нього небезпечне виробництво, тому його постійно необхідно моніторити щодо дотримання технології виробництва. Одна з версій про вибух снаряду, має бути перевірена службою розвідки. На нашу думку, це насамперед, неправильне застосування технологічних процесів виробництва та поводження з відходами. Окупаційна влада РФ приховує від населення та міжнародної спільноти, від України реальний стан справ. Це нас і бентежить. Ми не знаємо, можливо, це комплексна проблема. Насправді, окупаційна влада могла б оприлюднити показники того обладнання, яке там встановлене, але така інформація не надається в розпорядження громадськості і, звичайно, органів влади України"

Міністр також звернувся до мешканців Херсонщини і зазначив, що загрози, яка би потребувала евакуації населення області та особливої поведінки населення з точки зору захисту життя і здоров’я в ситуації, що склалася, не має. Ситуація на постійному моніторингу і контролі комісії з питань Державна комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБТНС) Херсонської області. Якщо така загроза з’явиться, відповідні служби знаходяться на по готові. Вони повідомлять громадян, про небезпеку і подальші дії.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084818
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору