EN|RU|UK
 Суспільство
  3753  43

 Окружний адмінсуд Києва заборонив Мінздоров'я призначати нового ректора Національного медуніверситету ім. Богомольця. ДОКУМЕНТ

Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ Міністерства охорони здоров'я про призначення Юрія Кучина в. о. ректора Національного медичного університету ім. О. Богомольця. Відповідне рішення виніс заступник голови суду Євген Аблов на засіданні в середу, 5 вересня.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє ZN.UA.

Згідно з рішенням суду, Міністерству охорони здоров'я також заборонено призначати на посаду керівника навчального закладу кого-небудь, крім випадків, передбачених законом "Про Вищу освіту".

Таким чином, суд частково задовольнив позов проректорів НМУ Ярослава Цехмістера, Олександра Никитюка, Олени Стеченко, Тетяни Черенько і Олесі Линовицької.

Зазначимо, що рішення суду не дає однозначної відповіді, хто повинен керувати навчальним закладом після скасування призначення Кучина. Або функції в. о. ректора має виконувати перший проректор Ярослав Цехмістер, або тимчасового керівника НМУ має призначити комісія проректорів.

Нагадаємо, згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров'я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова була тимчасово відсторонена від виконання своїх службових обов'язків через зрив ліцензійного іспиту.

Складання ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" студентами всіх вищих медичних навчальних закладів відбувалося 20 лютого. Напередодні керівництво Національного медуніверситету імені Богомольця оприлюднило відкритий лист, в якому повідомило, що під час підготовки до цього тестування НМУ оголосив відкриті торги через систему PROZORRO із закупівлі послуг Центру тестування для студентів та інтернів протягом 2018 року. Втім, ці торги були зірвані Центром тестування, який не може визначити пропозиції для участі в тендері за наявності альтернативної пропозиції, яку довелося відхилити як таку, що не в повному обсязі відповідає технічним завданням.

Також наголошується, що в день зриву торгів НМУ передав до Центру тестування підписаний проректором проект договору з надання послуг "Крок 1. Стоматологія" на суму 104 202 грн, які закон дозволяє оплатити за тендер.

Як заявив адвокат К.Амосової Валентин Гвоздій, одним з винуватців зриву сьогоднішніх іспитів в НМУ є заступник міністра охорони здоров'я О. Лінчевський. У Міністерстві охорони здоров'я була створена комісія для всебічного розгляду ситуації в НМУ ім. О.О. Богомольця, проте її членів і в.о. ректора не пускали до вишу. 23 лютого Наглядова рада НМУ ім. Богомольця висловила підтримку ректору Амосовій. 26 лютого окремі студенти НМУ оголосили про початок страйку на підтримку Амосової. Інші студенти зі свого боку заявили, що страйк є саботажем навчального процесу.

Адміністративний суд Києва поновив Амосову на посаді ректора Національного медуніверситету, а МОЗ - відсторонило.

23 квітня Печерський районний суд Києва поновив Амосову на посаді.

Окружний адмінсуд Києва заборонив Мінздоровя призначати нового ректора Національного медуніверситету ім. Богомольця 01
Окружний адмінсуд Києва заборонив Мінздоровя призначати нового ректора Національного медуніверситету ім. Богомольця 02
Окружний адмінсуд Києва заборонив Мінздоровя призначати нового ректора Національного медуніверситету ім. Богомольця 03
Окружний адмінсуд Києва заборонив Мінздоровя призначати нового ректора Національного медуніверситету ім. Богомольця 04
Фото документа: ZN.ua

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084771
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору