EN|RU|UK
 Суспільство
  769  20
Матеріали за темою:

 Міжнародних експертів для Антикорупційного суду вже знайшли, імена оголосять після 14 вересня, - Козьяков

Міжнародні донори знайшли кандидатів у Раду міжнародних експертів, яка разом з ВККСУ буде вибирати суддів до Вищого антикорупційний суд.

Про це у інтерв'ю DW повідомив голова Вищої кваліфікаційної комісії України (ВККСУ) Сергій Козьяков, інформує Цензор.НЕТ.

За його словами, ВККСУ попросила надіслати свої пропозиції щодо кандидатів до Ради міжнародних експертів. З Києва зверталися, зокрема, до Європейського Союзу, Ради Європи, ОБСЄ, в Міжнародний валютний фонд - в середньому, до 15 організацій.

"Вони зараз спілкуються у своєму середовищі щодо кандидатів. Вони їх знайшли. Я знаю, що там є оптимізм щодо прізвищ і кількості кандидатів", - зазначив Козьяков, але прізвища кандидатів не назвав.

Глава ВККСУ повідомив, що остаточні пропозиції щодо кандидатів міжнародні організації мають надіслати до 14 вересня, і усі прізвища будуть оприлюднені відразу по завершенні цього терміну. "Їх буде 12 або більше, щоб Вища кваліфікаційна комісія суддів України вибрала шістьох, які працюватимуть в Раді міжнародних експертів. Якщо буде два кандидати на одне місце, буде добре. Комісія визначатиметься шляхом голосування", - пояснив Козьяков.

Голова ВККСУ додав, що при виборі міжнародних експертів, які разом з членами ВККСУ відбиратимуть суддів для Вищого антикорупційного суду України, закон не визначає обов’язковості коментарів чи висновків про кандидатів в Раду міжнародних екскретів, окрім членів комісії. Однак Козьяков переконує, що комісія прийматиме всі зауваження та застереження від громадськості.

Нагадаємо, Рада міжнародних експертів - допоміжний орган ВККСУ. Його члени братимуть участь в оцінці доброчесності кандидатів у Вищий антикорупційний суд із наданням повноважень за ініціюватимемо припинення участі в конкурсі нечесних кандидатів.

Раніше 5 вересня Сергій Козьяков повідомив, що документи на конкурс до Вищого антикорупційного суду подали 28 осіб. Всього ж посад 39. Документи від кандидатів комісія приймає до 14 вересня включно.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084750
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору