EN|RU|UK
 Суспільство
  2005  20

 З 1 грудня під час будівництва та реконструкції фасадів застосовуватимуть винятково енергозберігальні технології та матеріали, - Парцхаладзе

У грудні запрацюють нові Державні будівельні норми (ДБН), що передбачають європейські вимоги до енергомодернізації фасадів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт відомства.

30 серпня в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8/2018 був опублікований новий ДБН В.2.6-33:2018 "Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування", який, зокрема, передбачає впровадження європейських вимог до енергомодернізації фасадів. Завдяки цьому українці зможуть економити до 15% теплової енергії на ресурсах щороку.

"Сьогодні сучасні технології та матеріали для теплоізоляції фасадів дозволяють суттєво заощаджувати на опаленні, особливо в зимовий період. І це успішно використовується у більшості країн Європи та багатьох країнах світу. Ми взяли цей досвід за основу та під час оновлення ДБН щодо фасадної теплоізоляції ми привели у відповідність до європейських вимоги щодо проведення таких заходів. Новий ДБН вже опублікований і набуде чинності з 1 грудня", — сказав він.

За словами Парцхаладзе, завдяки проведенню таких заходів українці зможуть заощаджувати до 15% тепла щороку. "Загалом це близько 3 млрд грн економії за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструюватися та будуватися таких будинків, тим більше зростатиме економія", — розповів заступник міністра

Крім того, це також дозволить на 15-20% підвищити строк експлуатації будівель. "Якщо сьогодні приблизний строк експлуатації будівлі становить 100 років, то проведення заходів з теплоізоляції фасадів продовжує їй життя ще до 20 років", — додав Парцхаладзе.

Норми розповсюджуються на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті (термомодернізації) з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та ДБН В.1.2-11-2008 "Основні вимоги до будівель і споруд. Економія енергії".

Новий ДБН розроблений Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій і набуде чинності з 1 грудня 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084740
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору