EN|RU|UK
 Політика України
  1419  72

 Комітет ВР з питань нацбезпеки підтримав затвердження в Конституції прагнень України в ЄС і НАТО

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки сьогодні, 5 вересня, підтримав внесення на розгляд парламентом президентського проекту змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ. Рішення було прийнято одноголосно.

Згідно з проектом, будуть внесені зміни до статей 85, 102, 116, якими передбачена відповідальність Верховної Ради, президента і Кабінету Міністрів України щодо закріплення європейського і євроатлантичного напрямків.

Крім того, як заявляла представниця Президента у ВР Ірина Луценко, будуть внесені зміни в преамбулу Основного закону.

"Пропонується також внести положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів. Мається на увазі перебування Чорноморського флоту Росії на території Кримського півострова, який є українським", - повідомила представниця президента.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендував підтримати законопроект 9037 щодо закріплення у Конституції курсу на НАТО та ЄС.

Відповідне рішення було підтримано одноголосно.

"Хто за те, щоб прийняти до розгляду і підтримати законопроект № 9037 від 03.09.2018 року, внесеного Порошенко П. А. проект закону про внесення змін до КУ щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і Організації північноатлантичного договору? Хто "за", прошу голосувати. 11 "за", - сказав глава комітету Сергій Пашинський.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, "метою запропонованих законопроектом змін є законодавче закріплення в Конституції України цивілізаційного вибору, європейської ідентичності українського народу та незворотності стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору", - йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Ця ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави.

Пропонується також виключити з Конституції положення, яке передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів.

Прийняття закону, як зазначається, сприятиме реалізації європейського та євроатлантичного вибору через розширення та поглиблення співробітництва України з ЄС та НАТО аж до набуття повноправного членства, зміцненню національної безпеки нашої держави, матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084667
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору