EN|RU|UK
 Політика України
  3047  85

 Отримання Генпрокуратурою доступу до даних телефону головного редактора "Схем" Седлецької - це тиск на незалежного журналіста, - заява колективу програми

Надання судом за запитом Генеральної прокуратури доступу до телефонних розмов, смс та місцезнаходженням телефону головного редактора програми "Схеми" Наталії Седлецької за 17 місяців є не тільки грубим втручанням у приватне життя громадянина України, а й тиском на незалежного журналіста.

Відповідну заяву колективу "Схем" опублікувала журналістка Євгенія Єгошина, передає Цензор.НЕТ.

"Ми - команда "Схем" - засуджуємо переслідування та тиск на головного редактора нашої програми Наталку Седлецьку. Печерський районний суд Києва надав доступ Генеральній прокуратурі до телефонних розмов, смс та місцезнаходження телефону Наталки Седлецької у справі про ймовірне розголошення державної таємниці і даних досудового слідства директором НАБУ Артемом Ситником. Не за конкретний день. А за 17 місяців. Звісно, у спілкуванні з джерелами і між собою ми всі використовуємо захищені канали зв’язку, а не відкритий мобільний зв'язок, до якого суд дав доступ прокурорам. Але. Ми сприймаємо це не тільки як грубе втручання у приватне життя громадянина України. Це - тиск на незалежного журналіста", - йдеться в заяві.

"У нас є підстави вважати, що це розслідування ГПУ та таке рішення суду здійснюється з метою психологічного тиску та подальшого перешкоджання професійній діяльності журналістів. Генпрокурор Юрій Луценко та його підлеглі неодноразово ставали фігурантами розслідувань програми "Схеми". І от тепер ГПУ зажадала отримати доступ до приватної, захищеної законом інформації Наталки Седлецької протягом півтора року! За значний період, протягом якого наша редакція під її керівництвом щотижня проводила та публікувала суспільно важливі викриття про корупцію в найвищих ешелонах влади. Ми висловлюємо підтримку керівнику нашої програми. В такій ситуації може опинитися кожен журналіст, який викриває корупцію. Ми засуджуємо такі дії з боку правоохоронних органів. Ані цей крок, ані подальші - не змусять нас зупинити роботу над новими розслідуваннями у "Схеми: корупція в деталях – RFERL" відповідно до високих стандартів Радіо Свобода", - резюмували журналісти.

Раніше стало відомо, що ГПУ отримала доступ до дзвінків, SMS і даних про місцезнаходження головного редактора "Схем" Седлецької за 17 місяців. Правоохоронці пояснили це тим, що дані з телефону журналістки Седлецької потрібні в рамках розслідування можливого розголошення закритої інформації керівником НАБУ Ситником.

Отримання Генпрокуратурою доступу до даних телефону головного редактора Схем Седлецької - це тиск на незалежного журналіста, - заява колективу програми 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084550
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору