EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1059  21

 Щороку майже 10 тисяч дітей в Україні залишаються без батьківського піклування, - Рева

Така ситуація спричинена, зокрема, безвідповідальним ставленням батьків до виконання своїх обов'язків, вживанням батьками алкоголю, наркотичних засобів, жорстоким поводженням з дитиною та іншими сімейними труднощами. Ця категорія населення потребує кваліфікованої соціальної підтримки в суспільстві, особливо для запобігання зростанню дітей поза сімейним оточенням.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це 4 вересня 2018 року заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева під час участі в панельній дискусії на тему "Сім'я - це сила. Новий вимір сімейної політики в Європі Карпатˮ, яка відбувається цими днями в Польщі.

Урядовець під час виступу поінформував про те, що Міністерство соціальної політики України усвідомлює пріоритетну важливість реформування нинішньої системи підтримки сім’ї шляхом трансформації традиційних механізмів, зосереджених в основному на соціально вразливих категоріях сімей через різні види державної допомоги, у систему сімейної політики, інтегровану в різні сери суспільного життя для створення сприятливого гуманітарного простору для сімей із дітьми, гарантування безпеки життя та здоров’я, добробуту та соціальної підтримки громадян.

Він також зазначив, що у зв’язку із цим та з метою створення умов для зміцнення інституту сім’ї, забезпечення належних соціально-економічних умов життєдіяльності сім’ї з урахуванням диференційованого принципу надання гарантій та адресної підтримки для забезпечення можливості виконання нею виховної та репродуктивної функції, популяризації в суспільстві сімейних цінностей та підвищення престижу сім’ї Мінсоцполітики розпочато роботу щодо розробки Концепції Державної соціальної програми підтримки сім’ї та розвитку відповідального батьківства до 2022 року.

Також міністр розповів колегам про наявну в Україні систему соціальних виплат, яка має на меті підтримати вразливі групи населення, зокрема пенсіонерів, осіб з інвалідністю, сім’ї, які перебувають в умовах, за яких не задовольняються в повній мірі їхні соціальні потреби, жінок у період вагітності і пологів, під час народження дитини, а також дітей, які з тих чи інших причин позбавлені батьківського догляду і перебувають під опікою чи піклуванням, чи виховуються в прийомних сім’ях або в будинках сімейного типу.

Рева також звернув увагу на те, що урядом України було врегульовано питання щодо можливості подання заяви для призначення допомоги під час народження дитини в електронній формі з використанням телекомунікаційних систем

Таким чином, батьки для призначення державної допомоги під час народження дитини можуть подати такі документи і будь-який зручний час за допомогою мережі інтернет, без необхідності особистого відвідування районного управління соціального захисту населення. При цьому подається лише заява (заповнена в електронній формі), факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії в порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084543
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору