EN|RU|UK
 Суспільство
  16277  320

 Верховний Суд зобов'язав виплачувати пенсії жителям ОРДЛО, - зразкова справа

Велика Палата Верховного Суду відхилила апеляцію Пенсійного фонду в зразковій справі про скасування пенсії для жительки з території ОРДЛО.

Про це повідомляє кореспондент Громадського радіо, передає Цензор.НЕТ.

Бахмутське управління Пенсійного фонду просило скасувати рішення Верховного Суду від 3 травня цього року, яким були визнані неправомірними дії Пенсійного фонду, який позбавив пенсії жительку ОРДЛО Лідію Мельникову.

Згідно з матеріалами справи, 24 березня 2017 року Бахмутське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області призупинило виплату пенсії громадянці України, яка, за даними СБУ, проживала на непідконтрольній Україні території.

У своїй позовній заяві переселенка вказала цю підставу як таку, що суперечить Конституції.

В результаті, 3 травня 2018 року Верховний Суд України повернув переселенці право на пенсію, яку відмовився виплачувати Пенсійний фонд. Пенсійний фонд вирішив оскаржити рішення Верховного суду у Великій палаті Верховного суду.

Розглянута справа була зразковою, і "суди у вирішенні аналогічних справ мають враховувати правові висновки Верховного Суду в рішенні, ухваленому у зразковій справі".

Як розповіла Громадському радіо Дарина Толкач, представниця благодійного фонду "Право на захист", кількість позовів, пов’язаних із неправомірним припиненням виплати пенсії на підставі списків СБУ, списків системи "Аркан", перевірок, проведених Міністерством фінансів, величезна. А Верховний суд бере до розгляду будь-яку з таких однотипних справ і прокладає алгоритм її розгляду.

"Люди звертаються до юристів і в суди для відновлення свого права на пенсію. Оскільки суди задихалися від величезної кількості однотипних справ, Донецький апеляційний суд звернувся до Верховного суду і попросив Верховний суд скористатися своєю новою функцією — розглянути, так звану, зразкову справу. Відповідно, Верховний суд бере до розгляду будь-яку з однотипних справ і прокладає алгоритм її розгляду", — зазначила Дарина Толкач.

Нагадаємо, на початку травня Колегія суддів Касаційного адміністративного суду розглянула зразкову справу за позовом до управління Пенсійного фонду України про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії. Позов був задоволений у повному обсязі, крім того, ВС встановив судовий контроль за виконанням цього рішення - зобов'язав управління ПФУ подати звіт про виконання судового рішення в місячний термін з дати набрання цим рішенням законної сили.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084499
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору