EN|RU|UK
 Політика України
  45752  751
Матеріали за темою:

 Президентські рейтинги: Тимошенко, Гриценко, Порошенко, Рабінович, Бойко, - опитування Демініціативи

Юлія Тимошенко, Анатолій Гриценко, Петро Порошенко, Вадим Рабінович, Юрій Бойко, Володимир Зеленський, Олег Ляшко та Святослав Вакарчук лідирують у президентському рейтингу.

Про це свідчать дані опитування, проведеного в серпні Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно із Центром Разумкова, передає Цензор.НЕТ.

"Переважна більшість громадян (70%) планує взяти участь у виборах Президента України, тоді як не бажають брати такої участі 23% (на 6% більше, ніж у травні цього року). Решта респондентів щодо своєї участі ще не визначилася. Серед регіонів суттєво відрізняється Донбас, де 36% опитаних не мають наміру брати участі у виборах. Основний аргумент відмови від участі у виборах – відсутність кандидата, за якого варто було б проголосувати (так вважають 30% тих, хто не має наміру брати участі у виборах). Особливо виражений цей мотив на Заході (52%) та на Донбасі (52%). У цьому питанні регіон Донбасу суттєво відрізняється від решти: основною причиною відмови від виборів у мешканців цього регіону є невіра, що вибори будуть проведені чесно (62% серед тих, хто не має наміру голосувати) та взагалі відсутність інтересу до політики (42%)", - йдеться в результатах дослідження.

"Серед кандидатів на президентську посаду останнім часом суттєво зріс рейтинг Юлії Тимошенко: серед респондентів, які мають намір брати участь у виборах – з 13,3% у травні до 17,8% у серпні. Далі йдуть Анатолій Гриценко – 8,4%, Петро Порошенко – 7,9%, Вадим Рабінович – 6,7%, Юрій Бойко – 6,4%, Володимир Зеленський – 6,1%, Олег Ляшко – 5,8%, Святослав Вакарчук – 5,6%. Суттєво менший відсоток набрав вибір "інший кандидат" – із 9,7% у травні до 3,7% у серпні. Існують певні відмінності в підтримці кандидатів у різних регіонах. Два кандидати – Юлія Тимошенко та Петро Порошенко - мають підтримку майже в усіх регіонах України (Порошенко – за винятком Сходу). Анатолія Гриценка, Святослава Вакарчука підтримують переважно на Заході та в Центрі, а Вадима Рабіновича та Юрія Бойка – на Півдні, Сході та Донбасі). Олег Ляшко має кращі результати в Центрі та на Півдні, а Володимир Зеленський – на Півдні та Донбасі. Помітна тенденція більшої підтримки Бойка, Рабіновича та Тимошенко серед старших вікових груп, а Вакарчука та Зеленського – серед молоді", - наголошується в результатах опитування.

Президентські рейтинги: Тимошенко, Гриценко, Порошенко, Рабінович, Бойко, - опитування Демініціативи 01


Лише 37% виборців вважають свій вибір певного кандидата остаточним, ще 47% відповіли, що надають перевагу певному кандидату зараз, але ще можуть і передумати, а для 11% все може ще змінитися. Серед чинників, які найбільше впливають на вибір кандидата, найвагомішими були визнані: особисті якості кандидата (57%), попередня діяльність (43%) та програма і пропозиції (40%).

Більшість громадян (71%) підтримують проведення публічних дебатів між найбільш рейтинговими кандидатами: 38% вважають участь у таких дебатах обов’язковою і ще 34% – бажаною.

У чесність президентських виборів вірить лише 17% українців, ще 40% певні, що вибори будуть не дуже чесними, а 29% певні, що вибори будуть не чесними зовсім. У зміну ситуації на краще внаслідок президентських виборів вірить 34% громадян, майже стільки ж – 30% – певні, що нічого не зміниться, проте лише 11% прогнозують зміну ситуації на гірше.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова із 16 по 22 серпня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084446
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 8 з 8
<<<1 2 3 4 5 6 7 8
Сторінка 8 з 8
<<<1 2 3 4 5 6 7 8
 
 
 
 
 
 вгору