EN|RU|UK
 Політика України
  4644  148
Матеріали за темою:

 Опубліковано текст президентського проекту змін до Конституції про прагнення України до ЄС і НАТО

Текст президентського законопроекту (№9037) про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт ВР.

Законопроектом пропонується вказати в преамбулі слова про "незворотність європейського і євроатлантичного курсу України".

Крім того, до повноважень ВР додати "реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Також у Конституції пропонується зазначити, що "Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Водночас у повноваженнях Кабміну пропонується вказати: "Забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

Також з перехідних положень Конституції пропонується вилучити норму про те, що "використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

Далі наводимо повний текст законопроекту:

"З А К О Н  У К Р А Ї Н И Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

І. Внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141) такі зміни:

  1. Абзац п'ятий преамбули після слів "громадянської злагоди на землі України" доповнити словами "та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".
  1. Пункт 5 частини першої статті 85 викласти в такій редакції:

"5) визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

  1. Статтю 102 доповнити частиною третьою такого змісту:

"Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

  1. Статтю 116 доповнити пунктом 11 такого змісту:

"11) забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору".

  1. Пункт 14 розділу XV "Перехідні положення" виключити.

ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084369
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору