EN|RU|UK
 Здоров'я
  2585  48

 Екстрена медична допомога залишається безплатною для пацієнта, ні лікарів, ні фельдшерів не звільнять, а з 2020 її фінансуватимуть по-новому, - представник МОЗ Данилюк

Реформа екстреної медичної служби нічиїх прав не обмежить: ні лікарів, ні фельдшерів не звільнять, а всі пацієнти, як і раніше, зможуть викликати швидку в екстрених випадках.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів керівник експертної групи з надання екстреної медичної допомоги МОЗ України Олександр Данилюк.

"Є закон про державні фінансові гарантії, у якому передбачено, що в пакет гарантованих послуг входить екстрена допомога. Це означає, що екстрена медична допомога, як була, так і залишається безкоштовною для пацієнта, а її фінансування йтиме через Національну службу здоров'я. Новий формат фінансування почне діяти з 2020 року", - повідомив Данилюк.

Зараз, за ​​його словами, служба фінансується із загальної субвенції регіону на медицину.

"Але оскільки в деяких регіонах екстрену медичну допомогу недофінансують, у проекті бюджету на 2019 рік ми передбачили під неї окрему захищену статтю фінансування", - зазначив він.

Представник МОЗ також повідомив, що зараз триває робота щодо створення госпітальних округів, і це робиться й для того, "щоб швидка не возила хворого по різних лікарнях, а везла саме туди, де цілодобово надається екстрена медична допомога".

На зауваження про те, що це є і в законі про екстрену медичну допомогу, який існує з 2012 року, Данилюк відповів: "Але він (закон. - Ред.) не повністю працює. Власне, концепція передбачає створення відділень екстреної медичної допомоги, які надають допомогу в цілодобовому режимі, не "відфутболюючи" хворих і маючи на місці всі необхідні для цього ресурси. Зазвичай відбувається як? Якщо в лікарні є апарат УЗД, то його в нічний час закрито в діагностичному кабінеті, а самого лікаря немає на місці. Тобто на папері начебто все передбачено та є ресурси, а на практиці немає нічого".

Представник МОЗ також запевняє, що в масштабах країни або хоча б певних регіонів, реформа екстреної медичної допомоги ще навіть не починалася, але коли почнеться, то ніхто не відчує погіршення - ні пацієнти, ні лікарі швидкої, ні фельдшери, ні водії.

"У концепції немає жодного пункту, про який нам могли б сказати, що він зруйнує екстрену медичну допомогу", - зазначив він.

При цьому представник МОЗ підкреслив, що інформація про те, що лікарів приберуть зі швидких, не відповідає дійсності.

"Наше завдання - зберегти тих професіоналів, які працюють в бригадах. Але при цьому слід розуміти, що зараз на швидких працює тільки 30% лікарів. 70% бригад - фельдшерські. Тобто абсолютна більшість бригад виїжджає на виклики без лікарів. На всеукраїнському змаганні бригад швидкої допомоги перемогла саме фельдшерська. Третє місце посіла студентська бригада, яка зараз готується за новими нормативами.

Підготовка парамедиків, яка починається на рівні ВНЗ і медичних коледжів, кардинально відрізняється від підготовки фельдшерів. Також фельдшери й далі проходитимуть навчання за своєю спеціальністю та продовжать працювати - у бригадах швидкої допомоги або на первинній ланці. Але вони зможуть отримати і кваліфікацію парамедика для роботи на швидкій. Жодна людина не залишиться без роботи", - пояснив Данилюк, підкресливши, що фельдшер і лікар продовжать працювати в бригадах екстреної медичної допомоги після 2020 року.

Більш докладно про реформу екстреної допомоги читайте в статті "Лікар чи paramedic? Що може завадити МОЗ реформувати швидку?" на Цензор.НЕТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084368
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору