EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  2976  68

 Усім медустановам України рекомендовано змінити статус на комунальні некомерційні підприємства до кінця року, - Ковтонюк

На сьогодні вже 623 медичні установи, що надають первинну медичну допомогу, отримують фінансування від Нацслужби здоров'я.

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк розповів про зміни у фінансуванні медустанов первинної медичної допомоги і пояснив, чому важливо всім українським медичним закладам змінити свій статус на комунальне некомерційне підприємство вже до кінця цього року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

За інформацією заступника міністра, зміни у фінансуванні первинної ланки медицини розпочалися з липня цього року і вже на сьогодні маємо: 623 медичні заклади, які надають первинну медичну допомогу, отримують фінансування від Нацслужби здоров’я за новою моделлю; до реформи приєдналися 40 приватних клінік та 33 лікарі-ФОП; у багатьох закладах охорони здоров’я, які уклади договори з Нацслужбою здоров’я, суттєво зросли доходи і, відповідно, можливості збільшити зарплату медикам і покращити сервісні умови для пацієнтів.

"В Одеській області, в місті Балта, в КНП "Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги" зарплата сімейних лікарів зросла в середньому в 3 рази. Лікарка, яка підписала 1795 декларацій, отримала в липні — 16011 грн. У червні її дохід становив усього 5834 грн. Ще одна сімейна лікарка, яка має 1770 декларацій з пацієнтами, у липні отримала на руки зарплату у розмірі 13261 грн. У червні мала — 3349 грн. І це лише один приклад із багатьох", - говорить Павло Ковтонюк.

Такі можливості медзаклади отримали завдяки автономізації - перетворенню з бюджетної установи на некомерційне комунальне підприємство. Автономізований мездаклад може укласти договір з Національною службою здоров’я України та отримувати плату за обслуговування пацієнтів з державного бюджету від Нацслужби.

"Реорганізація медзакладів на КНП дає керівнику свободу в управлінні, а саме, свободу в управлінні активами й фінансами, у виборі кадрової політики та визначенні внутрішньої організаційної структури закладу", - каже заступник Міністра.

Усім українським закладам охорони здоров’я треба автономізуватись до кінця 2018 року. Саме до цього терміну закон передбачає особливий, суттєво спрощений режим перетворення медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства. Це означає, що чинні положення законодавства дозволяють зменшити фінансові витрати на автономізацію та мінімізують ризик блокування процедури перетворення з боку кредиторів.

Нагадаємо, в Україні триває реформа охорони здоров'я, згідно з якою громадяни підписують декларації з лікарями першої ланки - педіатрами та фахівцями сімейної медицини, після чого бюджетне фінансування розподіляється по медичних установах відповідно до кількості підписаних декларацій. Участь у програмі "Гроші йдуть за пацієнтом" можуть взяти медичні установи будь-якої форми власності, які підписали договір із Національною службою здоров'я.

Станом на 29 липня близько 14 млн українців вибрали лікаря первинної ланки в ході загальнонаціональної кампанії "Лікар для кожної сім'ї".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3084326
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору